Жінка в Австралії сім років страждала від головного болю. Виявилося, що причиною були личинки червів у мозку

Жінка з Австралії упродовж семи років страждала від головного болю, який з'являвся щомісяця. Останній напад тривав понад тиждень, супроводжуючись погіршенням зору. Лікарі зробили МРТ мозку і виявили там пухлину з личинками червів.

Про це повідомляє CNN.

Вважається, що заразитися стьожковими червами можна в країнах Африки, Азії та Латинської Америки. 25-річна жінка, яка ніколи не їздила за кордон, стала першою місцевою мешканкою, у якої хворобу виявили в Австралії.

Упродовж семи років австралійка два-три рази на місяць приходила до терапевта по ліки проти мігрені, але востаннє її головний біль не минав протягом тижня. До того ж вона почала погано бачити.

Їй зробили МРТ головного мозку та виявили доброякісну пухлину, яка була причиною болю. Уже після операції лікарі побачили, що кіста була повна личинок стьожкових червів.

Таку інфекцію називають нейроцистицеркозом — тобто личинки вражають головний мозок, що може призвести до судом та смерті людини.

Як можна інфікуватися?

Стьожкові черви зазвичай проживають у кишківнику людини — ця інфекція називається теніоз. У деяких випадках інфікування може зникнути без лікування. Зазвичай паразит передається через недоварену свинину або контакт із забрудненою личинками їжею, водою чи ґрунтом.

Вважалося, що австралійка, яка працювала баристою, має низький ризик зараження такими личинками. Проте якимсь чином вона випадково проковтнула яйця стьожкових черв'яків.

Якщо ви плануєте подорож до Африки, Азії та Латинської Америки, слідкуйте за тим, щоб їсти добре просмажену чи проварену їжу та пити знезаражену воду.