Жителі «Придністров’я» відмовляються підписувати контракти з армією рф. В «оперативній групі» рф — масове дезертирство

Жителі невизнаного «Придністров'я» відмовляються йти в російську армію, навіть попри обіцянки високих виплат, соціальні пакети та ймовірне забезпечення житлом. Широка кампанія рф з вербування контрактників не дає практичного результату.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

За даними розвідників, головною причиною відмов є небажання жителів «Придністров’я» брати участь у бойових діях на території України. Тим більше, що багато «добровольців», які зважилися підписати контракт на початку війни, або загинули, або перебувають у статусі зниклих безвісти.

Також на тлі подій в Україні розвідники відзначили зростання кількості випадків дезертирства в «оперативній групі військ рф у Придністров’ї». А через обмежену кількість воєнного контингенту, росіяни не можуть залучити необхідний ресурс для пошуку та повернення зниклих. Окрім цього, спостерігається масове звільнення зі служби після закінчення терміну контракту, вказують у ГУР.

За даними розвідки, в «оперативній групі» рф активізувалось проведення навчань особового складу.

«Враховуючи досвід бойових дій в Україні, в програму підготовки внесено суттєві корективи. Зокрема, збільшено кількість занять з підрозділами тилового забезпечення та військово-медичної допомоги», — зазначає ГУР.

Попри це застаріла тилова матеріально-технічна база не дозволяє якісно поліпшити рівень готовності логістичних підрозділів. Аналогічна ситуація з підготовкою військових медиків — кількість занять збільшено, але застосовуються застарілі підходи щодо надання першої невідкладної допомоги на полі бою, подальшої евакуації та забезпечення медичними засобами.

За даними ГУР, військових забезпечують технікою, медикаментами, індивідуальними перев’язочними пакетами та гумовими джгутами виключно радянського зразка.

Що передувало?

У червні Головне управління розвідки Міноборони України повідомляло, що у «Придністров'ї» агітують вступати на військову службу за контрактом до лав зс рф. Оголошення про набір публікувалися у ЗМІ, розповсюджувалися через поштові скриньки та розміщені у місцях загального користування.

Також тираспольський військовий комісаріат розпочав призов на військову службу тих громадян, які закінчили військову кафедру ВНЗ і були зараховані в запас із наданням офіцерського звання.

Журналісти видання RISE Moldova зв'язалися з вербувальником з рф та з'ясували, що для росіян не є проблемою, якщо людина не має ніякого попереднього досвіду. Хоча для підписання контракту все ж потрібне російське громадянство, відсутність судимостей, щонайменше середня спеціальна освіта та вік від 19 до 40 років.

У Міністерстві закордонних справ та європейської інтеграції Молдови зазначили, що розташування російських військ у «Придністров'ї» відбувається без згоди Кишинева, що своєю чергою порушує принцип міжнародного права.