Жительку Чернігівщини знайшли вбитою у власному будинку. Вона повідомляла про домашнє насильство
Жителька Чернігівської области звернулася до Офісу омбудсмена України та правоохоронців щодо домашнього насильства. Невдовзі жінку знайшли вбитою у власному будинку.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Жінка повідомляла, що її кривдник є громадянином росії та має прострочену посвідку на тимчасове проживання на території України.
Від обласної влади Чернігівщини Лубінець дізнався, що постраждала під час спілкування з поліціянтами нібито відмовлялась писати заяву на кривдника.
Там зазначили, що буцімто заявниці рекомендували звернутися до правоохоронних органів і суду, щоб притягнути чоловіка до відповідальності та застосувати до нього спеціальні заходи з протидії домашньому насильству.
Також жінці рекомендували звернутися до «Центру надання соціальних послуг» Понорницької селищної ради для отримання безплатних послуг — психологічної, інформаційної та юридичної допомоги.
Водночас Новгород-Сіверська окружна прокуратура Чернігівської області каже, що стосовно підозрюваного склали два адміністративні протоколи за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебуванняч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також були внесені два термінові заборонні приписи, які він порушував.
Поміж іншим, 15 липня зареєстрували кримінальне провадження за Умисне легке тілесне ушкодженняч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Омбудсмен зазначив, що підозрюваного в цій справі вже затримали.
«З огляду на цю ситуацію залишається відкритим питання налагодження механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема в Чернігівській області», — додав він.
Омбудсмен зазначив, що бере під особистий контроль притягнення до відповідальності «всіх винних у смерті жінки від рук домашнього тирана».
Куди звертатись у разі домашнього насильства?
- 102 ― Національна поліція України;
- 15 47 ― урядова «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства;
- сайт державної «гарячої лінії» 15-47;
- 116 123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
- 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча «гаряча лінія»;
- мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
- денні центри UNFPA;
- @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.
На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.
В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування постраждалих від насильства.