Життя утримуваного бойовиками українця Ігоря Кір’яненка під загрозою через проблеми зі здоров’ям — омбудсменка
Погіршується стан здоров’я громадянина України Ігоря Кір’яненка, який незаконно утримуєть бойовики на тимчасово окупованій території Донеччини.
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
За її словами, стан здоров'я українця викликає серйозні занепокоєння, адже в анамнезі у нього тяжкі хронічні захворювання.
Крім перенесених у полоні інфаркту міокарда та інсульту, у чоловіка фіброзно-дегенеративний панкреатит, пухлина підшлункової залози, вірусний гепатит С, цукровий діабет, вторинний гіперпаратиреоз і хвороба нирок 3 стадії.
Денісова стверджує, що Кір’яненко скаржиться на загальну слабкість та сильний біль у серці. Медичні препарати, які родина передає йому для зняття серцевих нападів та зниження артеріального тиску, не потрапляють до полоненого.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Без ліків в українця розвинулася серцева недостатність, тому він потребує негайної операції — стентування коронарних судин.
«Фізичний стан цивільного заручника значно погіршується з кожним днем, внаслідок чого життя перебуває у смертельній небезпеці», — запевняє омбудсменка.
Що про нього відомо?
За фахом Ігор Кір'яненко лікар-стоматолог. До початку війни на Донбасі він займався приватним бізнесом. Потім був змушений залишити своє підприємство, оскільки доглядав паралізовану стару матір і молодшого брата, який має інвалідність внаслідок дитячого церебрального паралічу.
30 грудня 2018 року бойовики на тимчасово окупованій території Донецької області незаконно його затримали.
Більш як два роки чоловіка утримували у підвалі СІЗО №5 у Донецьку, де впродовж тривалого терміну перебували хворі на туберкульоз. Зараз він перебуває у Макіївській виправній колонії №32.
Денісова стверджує, що під час полону українця жорстоко катували електричним струмом, били, переламали ребра, вирвали зуби.
Три роки Ігоря Кір’яненка виключають зі списків на обмін та не допускають до нього представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ОБСЄ та ООН.
Хто може допомогти?
Денісова переконує, що такі дії стосовно Ігоря є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права. Зокрема, Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції з захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року.
Уповноважена з прав людини просить керівництво Червоного Хреста терміново з’їздити до Ігоря Кір’яненка та сприяти його негайній госпіталізації й наданню кваліфікованої медичної допомоги.
«Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись, сприяти наданню відповідної допомоги та порушити питання про його звільнення за станом здоров'я», — зазначила Денісова.