Журналісти показали супутникові знімки можливого польового табору «вагнерівців» у Білорусі

Білоруська служба «Радіо Свобода» показала супутникові знімки можливого польового табору бійців ПВК «Вагнер» у Білорусі.

Ідеться про колишню військову частину в селі Цель Осиповицького району — це приблизно 90 кілометрів від Мінська. Двадцять сьомого червня кілька білоруських ЗМІ повідомляли про її ремонт.

За допомогою супутникового сервісу журналісти «Радіо Свобода» дослідили, який вигляд мав цей військовий об’єкт 27 та 17 червня.

Імовірний польовий табір на території військової частини в селі Цель Осиповицького району Могильовської області Білорусі станом на 27 червня 2023 року«Радіо Свобода»

На фото можна побачити два майданчики. Той, що на півночі, — розміром 270 на 170 метрів. А той, який у східній частині, має розміри 200 на 160 метрів.

Журналісти припускають, що це може бути скупченням наметів однакового розміру або великогабаритної техніки «вагнерівців». І цих об'єктів ще 17 червня там не було.

За даними Міноборони Білорусі, на території країни діють майже 200 військових частин. Ще 200–250 військових частин у країні ліквідували в першій половині 1990-х років. Їхня власність і територія зазвичай залишаються у власності Міністерства оборони Білорусі. Стан цих частин невідомий.

Трохи контексту

Після невдалої спроби заколоту власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина кремль вирішив відправити до Білорусі. Про це домовився самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко. У кремлі обіцяли, що кримінальне провадження стосовно пригожина припинять, а «вагнерівців» влада не переслідуватиме за спробу заколоту.

Президент рф володимир путін раніше зазначав, що кремль й організатори заколоту домовилися, що принаймні частина бійців ПВК «Вагнера» може «зі власної волі» оселитися на території Білорусі. Ідеться насамперед про тих, хто брав безпосередню участь у заколоті.

Водночас у Держприкордонслужбі України 27 червня заперечили інформацію про те, що в Білорусі почали будівництво таборів для розміщення бойовиків ПВК «Вагнер». Появи угруповання «вагнерівців» на території Білорусі також не зафіксували. До 2 тисяч російських військовослужбовців, які нині перебувають у країні, залучено до навчань і підготовки на білоруських полігонах, сказали в ДПСУ.

Сам Лукашенко каже, що в Білорусі таборів для ПВК «Вагнер» не будують і загони пригожина залишаються в окупованій Луганській області. А втім, якщо вони захочуть, у Білорусі їм можуть виділити територію покинутої військової частини, стверджує він.

Загальну кількість членів ПВК «Вагнер», за даними видання, оцінюють приблизно у 25 тисяч осіб. Таку саму цифру озвучував і євген пригожин під час подій 24 червня. Проте невідомо, скільки саме «вагнерівців» брали участь у заколоті.