Журналісти «Схем» виявили суддю із російським паспортом

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи «роспаспорт», є громадянкою росії.

Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (проєкт «Радіо Свобода»).

Витяг вказує, що російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого «договору про прийняття Криму до складу росії» у 2014 році, згідно з яким громадяни України та особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавались громадянами рф.

«Журналісти також з’ясували, що у період з 2018 по січень 2022 року суддя відвідувала окупований Крим. Загальна кількість днів, що Арестова провела на півострові — понад 250 днів», — йдеться у розслідуванні.

У коментарі «Схемам» суддя Арестова стверджує, що не має російського громадянства. Водночас припустила, що паспорт їй «можливо, дійсно був виданий», як і решті зареєстрованих жителів Криму після псевдореферендуму.

Свої поїздки на окупований півострів Арестова пояснила необхідністю відвідувати батьків. Вона додала, що нібито питання наявності в неї російського громадянства вже досліджувалося Державним бюро розслідувань.

«Схеми» надіслали запит до ДБР. Правоохоронці відповіли, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні:

  • за ч. 1 статті 111 (державна зрада);
  • ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованих систем в органах та установах системи правосуддя);
  • ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення)».

Правоохоронці зазначили, що перевіряють можливе внесення Арестовою неправдивих відомостей до автоматизованої системи документообігу суду. А втім, наразі вони не встановили «достатніх даних та доказів» для оголошення підозри судді.

Наступне судове засідання за участю судді Арестової призначене на 10 серпня.

«У статті 126 Конституції України йдеться, що набуття суддею громадянства іншої країни — це підстава для припинення його повноважень. Зокрема, таке рішення може ухвалити Вища рада правосуддя — орган, на який покладено обов’язок ухвалювати кадрові рішення щодо суддів», — пишуть журналісти «Схем».