Журналісти Громадського є співавторами проекту, що отримав Пулітцера

Журналісти—розслідувачі «Слідство.Інфо» Громадського Телебачення були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

Українські журналісти вперше причетні до найпрестижнішої премії у 101-й рік її існування.

Panama Papers – це проект, який об’єднав понад 400 журналістів на шістьох континентах.

Предметом досліджень була закрита розгалужена інфраструктура офшорних компаній, яка показала величезний масштаб використання офшорів представниками влади та бізнесменами усього світу. Проект мав у доступі 11,5 мільйонів документів офшорних компаній.

В Україні проект досліджував використання офшорних компаній президентом України Петром Порошенком.

Проект координувався Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, тому зміг отримати нагороду, яку найчастіше отримують американські ЗМІ.

«Це був найбільший проект, над яким я будь-коли працювала. Робота з документами тривала близько 9 місяців, за цей час ми з колегою Владом Лавровим відібрали у базі даних найцікавіші документи по Україні і вже незадовго до публікації поділилися ними з кількома колегами, які почали працювати над історіями», – розповідає Анна Бабінець, журналістка проекту «Слідство.Інфо» та редакторка OCCRP в Україні.

До деяких документів по Україні також мали доступ журналісти різних команд розслідувачів – лідер проекту «Слідство.Інфо» Дмитро Гнап, Олена Логінова, Денис Бігус, Олександр Гуменюк та Катерина Каплюк.

«Певно, найважче було повірити, що сотні журналістів з усього світу можуть так довго зберігати у таємниці таку надзвичайно цікаву інформацію. Але саме це мовчання стало запорукою успішності проекту. Я дуже щаслива від того, що українські журналісти стали частиною команди, яка цього року отримала найпрестижнішу журналістську нагороду», – говорить Бабінець.

В категорії «Пояснювальна журналістика» приз дістається за «видатний приклад пояснювальної журналістики, яка розповідає про значний і складний предмет, демонструючи майстерність у знанні предмета, ясність у написанні та чіткість презентації, за допомогою будь-яких наявних журналістських інструментів».

«Сподіваюся, це лише перший Пулітцер, до якого мають стосунок українські журналісти, але перший з багатьох», – говорить Катя Горчинська, виконавча директорка Громадського.

Пулітцер став 17-ою нагородою міжнародного проекту Panama Papers.

Пулітцерівська премія є найвідомішою та найпрестижішою журналістською нагородою в світі. Вона видається Колумбійським університетом США у квітні кожного року, починаючи з 1917 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram