Журналісти, що працюють на передовій, стають жертвами онлайн атак — ООН

Журналісти, які роблять репортажі про війну на сході України, часто стають жертвами онлайн атак, що здійснюються за мовчазної згоди, а іноді й за відкритої підтримки українських високопосадовців.

Про це йдеться в 15-му звіті управління Верховного комісара ООН з прав людини, яка охоплює період моніторингу з 16 травня по 15 серпня цього року.

«Свобода вираження поглядів стає політичним питанням після відставки 3 серпня 2016 року заступниці Міністра інформаційної політики України (Тетяни Попової — ред.) через небажання органів влади розслідувати порушення проти журналістів», — йдеться у доповіді.

«Журналісти повідомляють про утиски та залякування, що призводять до самоцензури, коли вони сприймаються як такі, що висловлюють критику щодо певної політики уряду або поведінки Збройних сил України під час конфлікту», — наголошують в ООН.

Нагадаємо, СБУ відновила акредитацію журналістам Анастасії Станко та Костянтину Рєуцькому 29 серпня.

Це відбулося після низки робочих зустрічей між Міністерством оборони України та керівництвом Громадського Телебачення, представниками незалежних медіа та міжнародних організацій.