Змії проти Маска: через плазунів під Берліном призупинили будівництво гігантського заводу Tesla

Німецький суд наказав зупинити вирубку лісу під Берліном, де компанія мільярдера Ілона Маска Tesla планує збудувати свій гігантський новий завод. Усе через те, що там живуть змії, які нині впали у сплячку.

Про це пише Reuters.

Рішення ухвалили після того, як екологи заявили, що подальша вирубка дерев може загрожувати зміям, які зимують у лісі.

«Тепер будуть проведені консультації з Landesumweltamt (державним органом з охорони навколишнього середовища) і Tesla, їм необхідно подати документи до обіду, а потім ми оцінимо ситуацію», — заявив у вівторок представник адміністративного суду у Франкфурті-на-Одері.

У Tesla від коментарів відмовилися. У Landesumweltamt також рішення не коментують, пише видання.

Дозвіл Tesla почати будівництво може надати лише місцева влада, яка зобов'язана консультуватися з екологічними групами та суспільством. Зі свого боку екологічні активісти з місцевої групи NABU стурбовані тим, що змії виду Coronella austriaca можуть зимувати в землі на цій ділянці, а вирубка порушить їхній сон. Місцева влада також розглядає заяви NABU про те, що ящірки виду Lacerta agilis можуть опинитися під загрозою через будівництво.

Про завод

Наприкінці листопада американський підприємець і засновник компанії Tesla Ілон Маск оголосив про плани побудувати свій перший європейський завод і дизайнерський центр у німецькому муніципалітеті Грюнхайде. Планував запустити його 1 липня 2021 року.

Зазначимо, що для Маска такі затримки в будівництві є незвичними. Наприклад, його китайська гігафабрика Tesla в Шанхаї перетворилася з порожньої ділянки на виробництво всього за 11 місяців.

Рішення розмістити перший європейський завод компанії недалеко від Берліна дає американському бізнесмену бажаний напис на його автомобілях «Зроблено в Німеччині». Але це також означає необхідність дотримання місцевих норм, з якими вже зіткнувся Маск.

Влада федеральної землі Бранденбург, де розташовується Грюнхайде, розраховує, що завод Tesla дозволить створити сім тисяч нових робочих місць. Очікується, що Tesla щорічно випускатиме там 150 тисяч електромобілів Tesla Model 3 та Model Y. У перспективі виробництво може зрости до 500 тисяч.

Що планує Ілон Маск на ринку електрокарів?

Наразі Tesla має заводи з виробництва електрокарів у Каліфорнії та Китаї (останній був відкритий у 2019 році), а також один завод із виробництва батарей для електричних автомобілів у штаті Невада.

У планах компанії — налагодження серійного виробництва пікапів Tesla Cybertruck, а протягом кількох років — ще й випуск електрокара за ціною 25 тисяч доларів (нині їхня ціна стартує від 35 тисяч доларів).

Водночас 24 листопада стало відомо, що капіталізація Tesla вперше перевищила 500 мільярдів доларів. Акції компанії з початку 2020 року зросли в ціні у шість разів. А сам Маск за версією Bloomberg став другою найбагатшою людиною світу, потіснивши Білла Гейтса.