Знайдене покоління. «Токар»
«Знайдене покоління» – це переінакшена цитата американської письменниці Гертруди Стайн «Ви всі – втрачене покоління». Крилата фраза стосувалася бійців, які так і не призвичаїлись до життя у соціумі після Першої світової війни.
«Знайдене покоління» – це усі, хто переймається бойовими діями на сході: учасники АТО, волонтери, сім’ї солдатів, які у сучасних українських реаліях знаходять мету, щоб жити, розуміють своє призначення та попри перешкоди не опускають рук.
«Знайдене покоління» – це документальні історії про таких людей. Перший фільм з цього циклу – про Олександра Сергієнка. Токар із теплової електростанції опинився у лавах української армії ще на початку війни на сході України. Повернення до мирного життя для бійця стало проблемним: після війни Олександр став погано чути. Він не пройшов медичне обстеження на роботі, а тому вже не може займатися улюбленою справою – токарством.
«На Черкаській ТЕЦ ще попрацюю кілька тижнів. Через проблеми зі слухом після війни я не пройшов медогляд і підприємство мусить запропонувати мені інше робоче місце. Але мені їхня пропозиція не подобається.
Державній системі я вже не потрібний, бо я «відпрацьований матеріал». Добре, що ми із товаришем почали власну справу. Народ зараз жаліється, що життя погане. А що ви зробили, щоб воно було краще? Всі сиділи на ТЕЦ, коли був Майдан».
Боєць пережив вихід із Ізваринського «котла», і його ставлення до себе змінилося. Зараз Олександр має власну майстерню, про яку мріяв усе життя.
Історію Олександра Сергієнка читайте на сайті «Громадського.Черкаси»