Зникле судно з туристами, яке пливло до уламків «Титаніка», має до 96 годин запасів кисню. Пошуки тривають
Підводний апарат «Титан», який зник із екіпажем на борту в Атлантичному океані, мав запас кисню на період від 70 до 96 годин. Для пошуку туристів, які хотіли оглянути уламки «Титаніка» на дні, організували масштабну пошукову операцію.
На відміну від підводного човна, підводний апарат «Титан» вагою 23 000 фунтів (майже 10,5 тисяч кг), має набагато менші запаси потужності. Компанія OceanGate, яка керує експедицією на «Титані», зазначала, що на занурення до уламків «Титаніка» зазвичай іде 10–11 годин.
За оцінками представників берегової охорони, у посадовців потенційно є час до 23 червня, щоб знайти судно та врятувати п’ятьох членів екіпажу на борту.
У пошуках судна Сполученим Штатам допомагає Канадська берегова охорона, а морський рятувальний координаційний центр Бостона координує реагування.
Берегова охорона США повідомила, що за ніч обшукувала територію «розміром приблизно з Площа штату Коннектикут — 13 тисяч км²Коннектикут» у пошуках зниклого судна. Для операції також залучили літак P-3 зі складу Збройних сил Канади, який скидав гідроакустичні буї, щоб прослухати будь-які звуки підводного апарата.
Канада також запустила «мисливця за підводними човнами» — літак P-8 Poseidon, а ще Polar Prince — канадське дослідницьке судно, яке транспортувало зниклий підводний апарат до місця уламків «Титаніка».
Що відомо про зниклих?
Відомо, що на борту апарата було п'ять людей. За даними ЗМІ, один із них — Геміш Гардінг, громадянин Великої Британії, який був одним із перших, хто подорожував Безоднею Челленджера — найглибшою відомою точкою на Землі. Також, як зазначається, на борту були британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Дауд і його син Сулеман, виконавчий директор OceanGate — фірми, яка займається зануренням, — Стоктон Раш, а також французький дослідник Поль-Анрі Наржоле.
Представник компанії RMS Titanic, яка володіє ексклюзивними правами на район місця затоплення «Титаніка», розповів CNN: у разі, якщо підводний апарат цілий, люди на борту зіткнулися б зі зниженням рівня кисню та гіпотермією.
«Вода дуже глибока — понад приблизно 3,22 км2 милі. Це як візит на іншу планету, це не те, про що люди думають. Це безсонячне, холодне середовище та високий тиск», — сказав він.
Що відомо про зникнення судна?
Підводний апарат «Титан» належить компанії OceanGate, яка організовує подорожі до уламків «Титаніка» за 250 тисяч доларів США. Зв’язок із «Титаном» зник через 1 годину 45 хвилин після занурення в неділю.
Вважається, що зникле судно має такий же розмір, як вантажівка. Підводний апарат може перевозити пілота, трьох туристів та «експерта з контенту». Апарат зазвичай занурюється із чотириденним запасом кисню.