ЗСУ звільнили 5 населених пунктів біля Лиману. У районі самого міста оточили близько 5 тисяч окупантів
Українські військові оточили у районі Лиману на Донеччині приблизно 5—5,5 тисяч російських солдатів. Окупанти намагаються прориватися, але без успіху.
Про це в ефірі телемарафону повідомив речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
«російське угруповування в районі Лиману оточене», — сказав речник.
За його словами, поблизу міста ЗСУ звільнили 5 населених пунктів: Ямпіль, Новоселівку, Шандриголове, Дробишеве та Ставки. Наразі там тривають стабілізаційні заходи.
У Череватого уточнили, скільки росіян може перебувати в оточенні. Раніше голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявляв про 5 тисяч окупантів.
«Наші дані показували, що російське угрупування [у районі Лиману] налічувало приблизно 5-5,5 тисяч. Проте активні бойові дії "відмінусовували" їхній особовий склад, а також деякі групи, які намагалися прорватися», — зазначив Череватий. Додає, що остаточну кількість оточених окупантів можна буде сказати пізніше.
Крім того, речник заявив, що окупанти досі намагаються прорватися з Лиману, але ЗСУ стримують їх. Череватий пояснює, що звільнення Лиману важливе для подальшого звільнення Донбасу: зокрема звідти можна рухатися до Кремінної та Сєвєродонецька.
Про те, що українські військові «фактично оточили» російське угруповання в районі міста Лиман Донецької області, у ЗСУ повідомили у першій половині дня 30 вересня.
Про ситуацію в Лимані також писав американський Інститут вивчення війни (ISW). Дослідники кажуть, що станом на кінець 29 вересня українські війська, ймовірно, майже завершили оточення російського угруповання у місті та перерізали критичні наземні лінії зв’язку, які підтримують російські війська в районі Дробишевого — Лиману.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував інформацію про оточення окупантів у Лимані, згадавши У вересні 2014 року окупанти оточили українські війська під Іловайськом. Тоді українські захисники погодилися вийти без зброї, але росія порушила слово й розстріляла колону«Іловайський котел». «Сьогодні просити про вихід із Лиманського котла доведеться росії. Якщо, звичайно, учасникам банкету у кремлі не байдуже до своїх солдатів», — зазначив Подоляк.