Звернення президента Порошенка до парламенту: 5 головних тез

Продовжити боротьбу з корупцією, підтримати реформу правоохоронної системи, а також домагатися продовження санкцій проти Росії до повного відновлення територіальної цілісності закликав парламентарів Президент Петро Порошенко перед відриттям 5 сесії 8 скликання парламенту.

Громадське зібрало найважливіші вислови президента:

1. «Особисто я не хотів би ні мобілізації, ні воєнного стану».

За словами Порошенка, питання мобілізації до Збройних сил країни залежить від дій Росії.

«Особисто я не хотів би ні мобілізації, ні воєнного стану. Я бачу зовсім інший план для нашої країни. Але чи буде нова хвиля часткової мобілізації або, не дай Бог, повна мобілізація? Остаточно відповідь на це питання залежить від Москви».  

Він додав, що вже в поточному році 50 тисяч українських добровольців записалися до Збройних сил, що дало можливість демобілізувати п’яту хвилю мобілізації.

2. «Армія все ще потребує підтримки волонтерів».  

Президент визнав, що Україна поки не може дозволити собі фінансування армії в розмірі понад 3% ВВП.

«Майже 3% ВВП на оборону — це занадто мало для країни, яка де-факто в стані війни. Але більше, на жаль, і це правда , ми собі дозволити не можемо. Військове навантаження на бюджет і соціальну сферу і так критично велике». 

Через це, за його словами, армія все ще потребує підтримки волонтерів.

3. «В Україні немає політичних репресій, а йде боротьба з корупціонерами»

За словами голови держави, новостворені антикорупційні органи розпочали широкомасштабну боротьбу з корупцією, а тому кожен держслужбовець, якого викриють на хабарі, обов’язково понесе відповідальність.

«І прошу не піднімати шум про політичні репресії. Краще розуміти нові реалії: справжнє полювання на корупціонерів почалося, і свій шанс потрапити в ці сіті має кожен, у кого є гріх за душею».

4. «Протягом найближчого року до влади в ЄС можуть прийти сили, які схильні до компромісів з Кремлем»

Під час виступу, Порошенко порівняв ставлення сучасних західних політиків до президента Владіміра Путіна з передвоєнними спробами умиротворити Адольфа Гітлера.

«Зараз ЄС проходить важкі випробування: міграційна криза, теракти. Це зовнішні атаки на Європу, які тестують її на міцність. Наслідком цієї турбулентності стають такі події, як перемога євроскептиків на референдумі в Нідерландах, який тільки формально стосувався угоди про асоціацію з ЄС. Або голосування британців за Брексіт. І протягом найближчого року в ряді європейських країн в результаті виборів до влади можуть прийти якщо не крайні, то такі політичні сили, які схильні до компромісів з Кремлем. А найкращою політикою щодо агресора вважають умиротворення. Приклад Мюнхена нікого не навчив. І вони готові входити у становище Путіна з таким же ентузіазмом, з яким західні лідери намагалися зрозуміти Гітлера».

5. «Шлях НАТО для нас непорушний як Полярна зірка на зоряному небі»

Петро Порошенко наголосив, що стратегічною метою країни залишається вступ в НАТО.

«Ми вийшли на безпрецедентний і як ніколи тісний рівень співпраці з країнами - членами Альянсу, який будемо підвищувати, розширювати, поглиблювати, — до повного досягнення критеріїв членства. Нашою стратегічною метою залишається вступ в НАТО. Я хочу підкреслити, — цей шлях для нас непорушний як Полярна зірка на зоряному небі». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сказав Порошенко в промові на День Незалежності: 5 фраз