Звільнення Кліщіївки створило плацдарм, який дозволить розвивати наступ — Східне угруповання військ

Звільнення Кліщіївки Донецької області створило для Сил оборони України плацдарм, який дозволить продовжувати розвивати наступальні дії.

Про це розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в етері телемаратону «Єдині Новини».

Передусім це дозволить контролювати логістичні маршрути армії рф, якими росіяни забезпечують різні види постачання в Бахмут. Також ідеться про оголення флангів, зокрема південного, що дає змогу «зручніше просуватися вглибину порядків» окупантів, завдавати більш точних і глибших вогневих ударів з артилерії, FPV-дронів та іншого озброєння.

Євлаш також розповів, що в цьому районі тривають бої поблизу залізничної колії.

«Залізниця для росіян взагалі дуже важлива, оскільки плече підвозу, а саме забезпечення, приблизно 50-60 км. Все, що розміщене далі, — дуже складно забезпечується логістикою окупаційної армії. […] Наразі там тривають інтенсивні, жорсткі бої. Ми боремося за кожен метр нашої землі. Коли вже можна буде остаточно повідомити про те, чия залізниця, ми обов’язково про це повідомимо», — наголосив речник.

Нагадаємо, українські військові 17 вересня звільнили Кліщіївку, що на Бахмутському напрямку в Донецькій області. Село деокупували 80 окрема десантно-штурмова бригада, 5 окрема штурмова бригада та Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють».

Успіхи на фронті

Сили оборони України продовжують проводити наступальні дії на сході та півдні. Так, минулого тижня у результаті штурмових дій українські військові зайняли частину Опитного на Донеччині та мають частковий успіх в районі Новомайорського. 15 вересня українські військові підтвердили, що в ході штурмових дій вдалося звільнити Андріївку Донецької області.

Окрім того, Генштаб ЗСУ підтвердив, що українські воїни захопили позиції на лівому березі Херсонської області. Там вони продовжують вести контрбатарейну боротьбу, знищувати склади боєприпасів і наносити успішне ураження по тилах противника.