З'явилися фото ураженого в Севастополі російського підводного човна «Ростов-на-Дону»
Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) опублікувала фото російського підводного човна «Ростов—на—Дону», який зазнав пошкоджень під час атаки на судноремонтний завод в окупованому Севастополі.
Про це CIT пише в Telegram. У Головному управлінні розвідки Міноборони України нам підтвердили справжність фото.
Судячи з фотографій, підводний човен рф зазнав двох ударів. Одне з місць ураження розташоване зверху в носовій частині субмарини. Друге — на правому борту човна.
Норвезький аналітик Тур Аре Іверсен, до якого звернулися в CIT, вважає, що обидва влучання пробили міцний корпус субмарини. Унаслідок пошкодження дістали торпедний і житловий відсіки, а також, можливо, допоміжні приміщення.
А втім, за знімками зовні незрозуміло, наскільки вигоріли інші відсіки — це залежить від того, чи були закриті люки між ними.
Нагадаємо, в соцмережах уже публікували кадри пошкодженого великого десантного корабля «Мінськ», а також човна «Ростов-на-Дону». Але пошкодження останнього можна було оцінити тільки із супутникових знімків.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Більше про атаку
У Міноборони росії заявили, що вночі проти 13 вересня українські військові вдарили ракетами по судноремонтному заводу імені Серго Орджонікідзе (відомому як «Севморзавод») в окупованому Севастополі, пошкодивши два кораблі.
Українська розвідка підтвердила в коментарі hromadske інформацію про ураження в Севастополі двох російських суден: великого десантного корабля та підводного човна.
Сили спецоперацій ЗСУ розповіли, що отримали інформацію з декількох джерел про ймовірне розташування великого десантного корабля «Минск» і дизель-електричного підводного човна «Ростов-на-Дону» на одному з судноремонтних підприємств у Севастополі.
Для ідентифікації цілей, наведення та коригування вогню, а також розвідки на оперативній глибині залучили операторів ССО. На човнах група підійшла до безпечного місця й дісталася берега завдяки підводним засобам.
Під час ураження кораблів група коригувала вогонь і підтверджувала знищення цілей. Після цього українські бійці успішно здійснили ексфільтрацію — тобто покинули вороже середовище, перемістившись у безпечне місце.