«18 днів без звʼязку та зі зламаними ребрами». Омбудсмен заявив про порушення в Миколаївському ТЦК
Із Миколаївського обласного ТЦК та СП звільнили шістьох чоловіків. За даними омбудсмена, ці громадяни не підлягали утриманню, оскільки мають тяжкі захворювання або законні підстави для відстрочки від мобілізації.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Приводом для перевірки стало звернення українця, який заявив, що під час мобілізаційних заходів зламали ребра його братові. Після цього родичі не мали зв'язку з чоловіком протягом 18 днів. За словами уповноваженого, під час візиту моніторингової групи на збірний пункт було виявлено факти, які можуть свідчити про системні порушення прав людини.
«За результатами перевірки вдалося звільнити шістьох чоловіків, яких не мали права утримувати. Серед них чоловік зі зламаними ребрами, в якого є законні підстави для відстрочки — він самостійно доглядає за своєю 80-річною матір’ю», — зазначив Лубінець.
Також з установи випустили ще чотирьох чоловіків, двоє з яких мають тяжкі хвороби, один — вірусний гепатит і один — проблеми з коліном. Усім громадянам надали можливість пройти додаткове медичне обстеження або оформити документи для відстрочки.
Омбудсмен також повідомив про інцидент під час затримання батька дитини з інвалідністю. За попередніми даними, працівник поліції вдарив неповнолітнього сина затриманого ногою. Через перебування на вулиці без нагляду та перенесений стрес стан підлітка, який має цукровий діабет, погіршився. За цим фактом Миколаївська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування щодо можливого перевищення службових повноважень поліціянтами.
До ДБР та прокуратури також направили повідомлення про можливе незаконне позбавлення волі, перевищення повноважень та залишення в небезпеці з боку співробітників поліції та ТЦК.