За міністра агрополітики Сольського внесли понад 75 млн грн застави
За міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського, який є фігурантом справи про незаконне заволодіння землями, внесли заставу в понад 75 млн грн.
Про це повідомив адвокат посадовця Назар Кульчицький у коментарі hromadske.
Микола Сольський мав перебувати під вартою до 24 червня з альтернативою внесення застави, згідно з рішенням суду, який і обрав запобіжний захід. Але тепер до міністра застосують низку процесуальних обов’язків:
- прибувати до суду за кожним викликом;
- не відлучатися за межі Києва без дозволу прокурора/судді;
- не спілкуватися зі свідками (зокрема й із заступником Маркіяном Дмитрасевичем, якого теж підозрюють у межах цього провадження);
- здати документи для виїзду за кордон.
Доповнено о 13:41. Сольський після виходу з-під варти під заставу продовжує виконувати повноваження міністра аграрної політики та продовольства України.
Нагадаємо, міністр аграрної політики Микола Сольський вважає, що слідство висунуло неправильну підозру.
Більше про справу
23 квітня НАБУ повідомило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради та чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.
За даними слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.
Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.
Про підозру повідомили організаторові схеми, чинному міністрові, двом кураторам органів Держгеокадастру та людині, яка сприяла вчиненню злочину.
Сам Сольський заявив, що справа стосується періоду 2017–2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. І запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини за цією справою.