Юрчишин спростував, що блокування чат-ботів ГУР та СБУ повʼязане із критикою Telegram з боку української влади

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що блокування чат-ботів урядових організацій, зокрема спецслужб, у Telegram не повʼязані з критикою месенджера з боку української влади.  

Про це свідчить його повідомлення. 

За його словами, після блокування низка реальних акаунтів і ботів почали «намагатися пояснити це критикою Telegram» з боку української влади щодо відсутності співпраці з мережею у боротьбі з російською пропагандою. 

«Дивний приклад Психологічний стан, що полягає у прив'язаності жертви до кривдника, за якого вона виправдовує дії останньогостокгольмського синдрому. Щось на зразок пояснення введення російських військ потребою захисту російськомовних», — вважає народний депутат.

Він зауважив, що українська влада, зокрема і через залучення платформи Apple, змогла знайти рішення щодо блокування російської пропаганди в месенджері. 

«Звісно, це не сподобалося ФСБ і вони нагнули Дурова (засновник месенджера — ред.) заблокувати те, що пов'язане з Україною. Перш за все з військовими діями. Логічно очікуючи, що частина суспільства сприйме це не як атаку з боку російських спецслужб, а за принципом "не варто було критикувати". Дуже легко прораховується», — заявив парламентар.

Що передувало?

Раніше засновник Telegram Павло Дуров заявив, що компанія Apple надсилає його компанії листи щодо доступу їхніх користувачів до деяких каналів. Унаслідок цього можливі «неминучі зміни» для українських користувачів iPhone.

Він також заявив, що на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, у лютому 2022 року, він запропонував обмежити роботу Telegram-каналів у рф та Україні, бо їх, мовляв, використовували для військової пропаганди.

Однак, за його словами, українські та російські користувачі виступили проти цього. Крім того, Дуров стверджує, що його компанія блокує акаунти та боти, які збирають координати для завдання ударів або публікують заклики до насильства.

Вже ввечері 28 квітня в месенджері зникли чат-боти Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України та Мінцифри, через які, наприклад, можна було повідомити про рух російської техніки.

У ГУР МО блокування назвали «необґрунтованим» і таким, що «суперечить правилам та публічним заявам керівництва Telegram».

Де знайти офіційні канали зв'язку?

Із ГУР МО можна зв’язатися тут:

  • gur_official@proton.me;
  • Signal: +38 096 945 53 41;
  • WhatsApp: +38 096 945 53 41.

Контакти СБУ та Центру протидії дезінформації можна знайти у них на сайті.