Суддя ліквідованого ОАСК поскаржилася на журналіста, який знайшов у неї паспорт рф: каже, що це дискредитація
Суддя ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Аріна Літвінова поскаржилася на журналіста проєкту «Схеми» Георгія Шабаєва, який нещодавно знайшов у неї російське громадянство. Суддя каже, що це дискредитація, а дії розслідувача створюють загрозу незалежності судової гілки влади.
Про це йдеться в заяві Літвінової до Вищої ради правосуддя, передає «Радіо Свобода».
За її словами, інформація, яку опублікував Шабаєв, «висвітлена в упередженому ставленні», аби завдати судді репутаційних втрат. Літвінова також вважає, що дані журналіста «Схем» не підтверджені жодними офіційними документами.
Метою розслідування суддя вважає створення їй недоброчесного іміджу та унеможливлення проходження нею кваліфікаційного оцінювання в майбутньому.
«Для дискредитації судді та судової гілки влади журналісти використовують посилання на ресурси, які неможливо перевірити, чим створюють загрозу незалежності судової гілки влади і що є втручанням у діяльність судді щодо здійснення правосуддя, оскільки дані звинувачення впливають на репутацію судді та подальшу суддівську кар’єру», — йдеться в заяві.
Тим часом «Схеми» звернулися з запитом до Офісу генпрокурора з проханням повідомити, чи відкрили правоохоронці кримінальне провадження за повідомленням судді, та чекають на відповідь.
Що передувало?
9 квітня журналіст проєкту «Схеми» Георгій Шабаєв опублікував розслідування про російське громадянство судді ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Аріни Літвінової. За даними журналіста, вона має російський паспорт ще з 2002 року.
Нині ж російський паспорт Літвінової вважається недійсним, оскільки вона його мала замінити у 2022 році після досягнення 45-річчя. Однак «Схеми» підкреслюють: неотримання нових документів не означає втрату російського громадянства, позаяк порядок офіційного виходу із нього, відповідно до федерального закону «Про громадянство рф» передбачає окрему процедуру зі зверненням до органів російської влади.
Ба більше, у 2018 році Літвінова проходила кваліфікаційне оцінювання, і на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів збереглася анкета з відповідями судді. На запитання, чи має вона громадянство іншої держави, експрацівниця ОАСК відповіла: «Ні».
Наразі Літвінова має статус чинної судді та отримує зарплату. Так, за 2023 рік вона заробила 1,6 млн гривень.