У Нацраді закликали державу припинити офіційну комунікацію в Telegram

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк на тлі блокування ботів української розвідки заявила, що державі слід припинити офіційну комунікацію в Telegram.

Про це Герасим'юк сказала в етері телемаратону.

«Я вважаю, що хоча Telegram і є дуже зручною формою комунікації, але офіційні особи та офіційні державні організації повинні бути поза Telegram, і треба цю заборону негайно запроваджувати», — відзначила голова Нацради.

Що стосується дій розвідувальних органів у Telegram, то це «вирішувати їм», додала Герасим'юк.

«[Telegram] це лише один з механізмів отримання інформації [українською розвідкою]. Але держава старається зробити все, щоб налагодити контакти з цифровими платформами. Я думаю, що потроху треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів», — резюмувала вона.

Герасим'юк також розповіла, що Нацрада працює з європейськими партнерами для того, щоб внести Telegram у перелік великих цифрових платформ, які підлягають регуляції та можуть бути оштрафованими у випадках порушення законодавства.

Що передувало?

Засновник Telegram Павло Дуров 24 квітня заявив, що компанія Apple надсилає його компанії листи щодо доступу їхніх користувачів до деяких каналів. Унаслідок цього можливі «неминучі зміни» для українських користувачів iPhone.

Дуров сказав, що його компанія блокує акаунти та боти, які збирають координати для завдання ударів або публікують заклики до насильства.

Уже ввечері 28 квітня в месенджері зникли чат-боти Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України та Мінцифри, через які, наприклад, можна було повідомити про рух російської техніки.

У ГУР МО блокування назвали «необґрунтованим» і таким, що «суперечить правилам та публічним заявам керівництва Telegram».

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що блокування чат-ботів урядових організацій, зокрема спецслужб, у Telegram не повʼязане з критикою месенджера з боку української влади. Він пов’язав інцидент з російською ФСБ.

Однак 29 квітня заблоковані чат-боти стали знову доступні в Telegram. Зокрема, знову працюють «Головний бот розвідки», чат-бот від СБУ та бот «єВорог» від Мінцифри.