AstraZeneca в судових документах визнала, що її вакцина від COVID-19 може викликати побічний ефект
Фармацевтична компанія AstraZeneca в судових документах уперше визнала, що її вакцина від COVID-19 може спричинити рідкісний побічний ефект — тромбоз із синдромом тромбоцитопенії (ТТС).
Про це пише Telegraph.
На фармацевтичного гіганта подали груповий позов через те, що вакцина, розроблена спільно з Оксфордським університетом, нібито спричинила смерть і серйозні травми в десятках випадків.
Торік першим про побічний ефект повідомив Джеймі Скотт, батько двох дітей, який зазнав перманентного пошкодження головного мозку після розвитку тромбу та кровотечі в мозку. Загалом до суду подали 51 справу — постраждалі та їхні родичі вимагають відшкодування збитків, які оцінюють у 100 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 125 млн доларів).
Юристи позивачів стверджують, що побічний ефект повʼязаний із захворюванням вакциноіндукована імунна тромбоцитопенія та тромбоз, яке вважають підвидом Викликає у людей утворення тромбів і низький рівень тромбоцитівТТС. Хоча AstraZeneca, схоже, не визнає цей термін, вказує видання.
У 2023 році фармацевтична компанія в листі до юристів Скотта заявила, що не визнає, що ТТС спричинений вакциною. Однак у юридичному документі, поданому до суду в лютому, компанія вказала: «Визнається, що вакцина AZ може в дуже рідкісних випадках спричинити ТТС. Причинно-наслідковий механізм невідомий».
Водночас компанія наголосила, що хвороба може виникнути й за відсутності їхньої вакцини та зауважила, що «причинно-наслідковий зв’язок у будь-якому окремому випадку буде предметом експертизи».
Якщо фармацевтична фірма визнає, що вакцина була причиною серйозної хвороби та смерті в конкретних судових справах, то це може призвести до виплат компенсацій.
Незалежні дослідження показують, що вакцина AstraZeneca була ефективною в боротьбі з пандемією коронавірусу, врятувавши понад 6 мільйонів життів у всьому світі за перший рік застосування, пише Telegraph.
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що вакцина «безпечна та ефективна для всіх людей віком від 18 років», а побічний ефект, який призвів до судового позову, був «дуже рідкісним».