Мобілізація держслужбовців: Міноборони назвало категорії чиновників, які підлягають призову
У Міністерстві оборони заявили, що згідно з новим законом про мобілізацію, деякі категорії чиновників підлягатимуть призову на військову службу. Зокрема, мобілізувати можуть деяких держслужбовців так званої категорії «Б» і «В».
Про це розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін в етері телемаратону «Єдині Новини».
За його словами, під час процесу мобілізації Міноборони відштовхується від «запиту на справедливість», тому військовозобов’язані держслужбовці, які не матимуть бронювання, підлягатимуть призову на службу.
Водночас «бронь» отримають чиновники категорії «А», тобто представники так званого вищого корпусу державної служби. До них, згідно з законом «Про державну службу», належать, зокрема, керівники центральних органів виконавчої влади, керівники апаратів Конституційного Суду України, Верховного Суду тощо.
Тим часом лише 50% представників Керівники та заступники керівників державних органів та державних служб, юрисдикція яких поширюється на одну або кілька областей або районів, а також керівники та заступники керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня їхньої юрисдикціїкатегорії «Б» і Усі інші держслужбовці, які не належать до категорії «А» або «Б»категорії «В» зможуть отримати відстрочку від служби.
Лазуткін зазначив, що відповідно до запитів на справедливість на військовий облік також стануть пенсіонери силових структур, міністерств, поліції тощо.
Закон про мобілізацію
16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який стане чинним 18 травня.
Основними положеннями законопроєкту є, зокрема:
- норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю;
- можливість звільнитися зі служби після полону;
- чоловіки, визнані обмежено придатними, зобовʼязані будуть пройти переогляд протягом 12 місяців;
- ті, хто отримав 2 та 3 групи інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
- військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
- передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів;
- обмеження керування транспортними засобами військовозобов’язаним на вимогу ТЦК.