Уряд обмежив рекламу азартних ігор із використанням символіки ЗСУ

Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет», якою обмежив рекламу азартних ігор із використанням символіки військових та ввів деякі нові правила.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Така постанова Кабміну діятиме до набрання чинності закону про боротьбу з ігровою залежністю, який наразі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Постанова уряду передбачає обмеження реклами азартних ігор із використанням електронних комунікацій, символіки Збройних сил України чи інших військових формувань.

Уряд також встановив, що реєстрація організаторами азартних ігор у мережі кількох клієнтських рахунків для одного гравця заборонена.

Кабмін зобов'язав запровадити обов'язкові перерви в азартній грі для кожного гравця. Також організатори ігор тепер мусять запитувати в кожного гравця про:

  • ліміт коштів, які він бажає витрачати на азартну гру протягом певного часу (доби, тижня, місяця), та встановити йому цей ліміт із можливістю змінювати його не частіше одного разу на місяць;
  • максимальний час безперервної участі гравця в азартній грі протягом доби й протягом тижня та встановити обраний час участі у грі.

Більше контексту

Наприкінці березня сайті Офісу президента з’явилася петиція із закликом обмежити гральний бізнес. Її автор — нині покійний військовослужбовець 59 бригади Павло Петриченко — наголошував, що військові, які вже третій рік перебувають на фронті у стресових умовах, є особливо психологічно вразливими. Тому для багатьох із них азартні ігри стають єдиним способом впоратися зі стресом і, як наслідок, швидко викликають дофамінову залежність та послаблюють самоконтроль.

Менш як за чотири години петиція набрала 25 тисяч необхідних голосів. Після цього президент Володимир Зеленський доручив відповідним органам зібрати аналітику та запропонувати рішення щодо роботи онлайн-казино.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звернувся із вимогою винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). За його словами, вона не змогла сформувати в Україні культуру відповідальної гри, а також не внесла до парламенту законопроєкт про регулювання азартних ігор під час воєнного стану.

Згодом парламентський комітет схвалив законопроєкт про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, а також виступив за посилення контролю за гральним бізнесом.