Справа Дубінського про держзраду вже на завершальному етапі, буде багато цікавого — ДБР
Справа про державну зраду колишнього народного депутата Олександра Дубінського вже на завершальному етапі.
Про це розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Удовиченко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Він підкреслив, що якщо з депутатами з колишньої партії Опозиційна платформа — за життяОПЗЖ «все більш-менш очікувано», то у справі Дубінського — зовсім інше сприйняття, оскільки він представляв керівну партію «Слуга Народу».
Удовиченко наголосив, що своєю діяльністю Дубінський створив «інструмент, який з великою вірогідністю може створити політичну турбулентність», провівши пресконференцію з вищим керівництвом одного зі стратегічних партнерів України, де заявляв про втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році.
«Він намагається подати це через призму журналістської, суспільної діяльності. Дубінський каже, що став жертвою репресій і переслідувань. Ні, ні, і ще раз ні. Коли суд буде досліджувати докази, суспільство почує багато цікавого», — запевнив Удовиченко.
У чому підозрюють Дубінського?
Йому оголосили про підозру у двох справах. Перша стосується організації схеми для виїзду за кордон військовозобов’язаних. Слідчі зазначають, що Дубінський нелегально переправив до Молдови рідного брата своєї цивільної дружини. Для цього він використав підконтрольну громадську організацію «Медіаоборона», через яку він вносив «потрібних людей» у систему «Шлях» нібито як волонтерів.
Депутат також отримав другу підозру за статтею про держзраду. За даними слідства, Дубінський мав позивний «Буратіно» і входив до злочинної організації, яку створило Головне управління Генерального штабу збройних сил росії (також відоме як ГРУ). Роль Дубінського полягала в поширенні фейків про вище військово-політичне керівництво України.
Раніше Дубінський заявляв про те, що його побили у слідчому ізоляторі. А втім, у поліції сказали, що за результатами перевірки ця інформація не підтвердилась.
Депутат також просив надати йому особисту охорону та перевести до іншого СІЗО. Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання про це, однак Печерський суд Києва постановив надати Дубінському окрему камеру з цілодобовим відеоспостереженням.