Суд арештував нерухомість Гринкевича-молодшого в Чехії — NGL.media

Печерський районний суд Києва наклав арешт на нерухоме майно у Празі, яке належить Роману Гринкевичу — фігурантові справи про постачання одягу для ЗСУ.

Про це свідчить ухвала суду, на яку звернуло увагу NGL.media.

NGL.media разом із чеськими журналістами з Investigace.cz зʼясували, що Гринкевичу належить квартира площею 90,8 м² на п’ятому поверсі житлового комплексу Marina Island. Цей ЖК розташований на березі Влтави у центрі Праги.

Медійники стверджують, що цю квартиру Гринкевич придбав у березні 2018 року за 8 880 850 чеських крон (майже 11,2 млн гривень за курсом НБУ на той час). З договору купівлі-продажу випливає, що він як власник квартири є співвласником усього житлового комплексу й землі під ним.

В ухвалі суду, прийнятій ще на початку квітня, але опублікованій у середині травня, зазначено, що арешт накладений безпосередньо на квартиру Гринкевича, а також на весь житловий комплекс разом із землею.

Медіа зауважило, що Офіс генпрокурора, який є ініціатором накладення арешту, упродовж двох тижнів так і не відповів на запитання NGL.media щодо реалізації процедури й того, чи не обмежуватиме такий арешт права власників інших квартир у будинку.

Нагадаємо, 12 квітня Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід Романові Гринкевичу — перебування під вартою протягом іще двох місяців з можливістю внести 393 мільйони гривень застави.

Про справу Гринкевичів

Бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали ще 29 грудня 2023 року під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння у поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування.

У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень.

Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.

Злочинній групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України.

Тим часом Міністерство оборони України розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл».