Апеляційний суд залишив депутата Тищенка під цілодобовим домашнім арештом

Київський апеляційний суд 3 липня залишив народного депутата Миколу Тищенка під домашнім арештом. Тищенко намагався оскаржити запобіжний захід, який йому 25 червня обрали після конфлікту з ексвійськовим у Дніпрі.

Про це повідомив кореспондент hromadske із зали суду.

Сторона захисту заявила, що підозра парламентарю є необґрунтованою. Натомість прокурор це заперечив: адвокати, за його словами, не надали контраргументів. І додав: що Тищенко та його захисники наполягають, що депутат діяв у межах Тимчасової слідчої комісії при Верховній РадіТСК, однак жодних документів вони не надали, чи чинна ця комісія, і яке відношення вона має до ботоферм та колцентрів. 

Сам депутат наполягав, що подавав заяви до правоохоронців про перевірки адрес у Дніпрі, за якими начебто здійснювалось шахрайство. Мовляв, вже після ухвал суду про обшуки, він приїхав до міста як народний депутат, щоб перевірити роботу правоохоронних органів.

Натомість прокурор зауважив, що в апеляційній скарзі представники Тищенка самі ж визнали, що депутат був присутній на місці події разом з поліціянтом, який фігурував у сутичці. 

«Сторона захисту вказує на те, що були дії, направлені на так звану допомогу співробітнику поліції. Сторона обвинувачення вважає, що дії поліціянта є неправомірними», — сказав прокурор.

Адвокати казали, що у парламенті не вистачає депутатів, натякаючи, що обраний запобіжний захід Тищенку може впливати на роботу Ради. На що суддя відповіла: «Суддів також не вистачає, але ми якимось чином працюємо. Давайте без цих полемік».

Так, запобіжний захід Тищенку триватиме до 23 серпня.

У залі суду парламентаря також запитали про роботу ТСК, від якої начебто працював Тищенко, коли ходив з перевірками по офісах. Однак депутат чіткої відповіді не надав.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 25 червня обрав для народного депутата Миколи Тищенка запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 діб. До того ДБР поголосило про підозру Тищенку за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Якщо його визнають винним, він може отримати 5 років в’язниці. 

Адвокати Тищенка заявляли, що підозра є необґрунтованою, а запобіжний захід може навіть паралізувати роботу парламенту, адже бракуватиме голосів на якийсь важливий законопроєкт.

Сам депутат стверджував, що «ніколи в житті не зробив чогось такого», за що б йому «було гидко».

З чого все почалося?

20 червня на проспекті Яворницького в центрі Дніпра сталася сутичка між групою людей у формі та балаклавах і чоловіком у цивільному. У соцмережах писали, що чоловік у цивільному — дніпрянин Дмитро Павлов (позивний Син), який воював у спецпідрозділі ГУР МО Kraken. Як зрозуміло з відео, чоловік був разом з маленькою дитиною у візку.

У Telegram-каналах стверджували, що на нього напали охоронці народного депутата Миколи Тищенка. Однак депутат стверджує, що це чоловік завдав кількох ударів слідчому, який працював на обшуку шахрайської ботоферми, а потім намагався утекти.

«Повідомляють, що саме ця людина входить до “силового блоку” в організованому злочинному угрупованні “Дев’ятка” у Дніпрі. За інформацією, йому було поставлено завдання — зірвати слідчі дії», — написав Тищенко у пості.

Поліція, повідомляючи про сутичку, написала, що невідомі в камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловікові тілесних ушкоджень і незаконно утримували його. Про напад на слідчого в поліції нічого не повідомляли.

Згодом виявилося, що слідчий, який брав участь у сутичці в Дніпрі, є поліціянтом із Києва. Чи були його дії правомірними — має з’ясувати службове розслідування. За даними ЗМІ, поліція Києва вже його звільнила.