У МЗС пояснили, чому з України депортували німецького лівого депутата, який виступав проти допомоги Києву

Міністерство закордонних справ пояснило, що голову фракції лівих у німецькому Бундестазі Серена Пеллмана депортували з України через його позицію щодо російсько-української війни. 

Про це повідомила пресслужба МЗС у коментарі «Європейській правді».

У  відомстві пояснили, що депутат отримав заборону на в’їзд до України «у звʼязку із системним виправданням збройної агресії рф проти України та запереченням права нашої держави на збройний захист»

Рішення ухвалили за матеріалами Служби безпеки України та з погодження українського МЗС.

«Україна, як і будь-яка суверенна держава, має право вирішувати, кого пускати чи не пускати на свою територію. Тим паче коли йдеться про тих, хто заперечує право нашої держави на самозахист від російської військової агресії та підтримує агресора у намаганні її знищити», — наголосили у міністерстві.

Нагадаємо, фракція лівих стверджувала, що 9 липня Серена Пеллмана і двох його співробітників затримали на львівському вокзалі на понад дві години «без пояснення причин», а тоді депортували до Польщі.

Депутат пов’язав відмову у в’їзді зі своєю «прихильністю до негайного припинення вогню, мирного врегулювання і заборони експорту зброї». За словами політика, цей інцидент демонструє «жахливу картину фундаментальних прав» в Україні та «підживлює» його сумніви.

За його словами, візит начебто підтримало німецьке посольство та МЗС.

Більше про Пеллмана

Німецькому депутатові неодноразово закидали проросійську позицію. Ще у 2021 році він з’являвся разом із тодішнім генеральним консулом росії Андрієм Дроновим на заході Лівої партії в Лейпцигу.

А після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, у квітні 2022 року Пеллманн поширював російську пропаганду про те, що Німеччина з 2014 року «активно виступає на боці сил ескалації на Заході» і що влада в Києві є «правонаціоналістичною».

Тим часом сам депутат наголошував, що відвідував росію лише один раз — у 2018 році під час приватної поїздки з матір’ю.