Експосадовця МВС відправили за ґрати за справою про бійку народних депутатів та «беркутівців» у 2013 році
Суд визнав винним колишнього заступника начальника ГУ МВС України у Києві, за вказівкою якого «беркутівці» не допускали народних депутатів на сесію Київської міськради в серпні 2013 року.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
Нагадаємо, 19 серпня 2013 року група народних депутатів та опозиційних політиків Київської міськради намагалися потрапити на сесію Київради. Вони стверджували, що Київрада діє незаконно — на той час уже сплив її 5-річний термін роботи, але парламент ніяк не міг призначити нові вибори у Києві.
Опозиція вважала, що термін повноважень тодішнього скликання Київради завершився 2 червня, а отже її подальша робота є нелегітимною. Тодішня секретарка Київської міськради Галина Герега апелювала до того, що повноваження депутатів закінчаться в день відкриття сесії нового скликання ради. Київраду також підтримав Окружний адмінсуд Києва, визнавши її діяльність правочинною.
Вхід до Київради охороняли «Беркут» та міліція. Окрім того, під будівлею зібралися близько тисячі людей — як стверджували депутати, «по рознарядці» їх зібрали з освітян і медиків.
Вхід до КМДА перекрили металевою огорожею, поруч із якою стояли міліціонери та так звані «тітушки». У дворі Київради столи кілька автобусів із “Беркутом», писав «Тиждень».
Народні депутати вирішили пролізти до приміщення КМДА через вікно. На першому поверсі сталася бійка між парламентарями та «Беркутом». Унаслідок бійки кілька депутатів від опозиції зазнали пошкоджень.
Прокурори в суді довели, що ексзаступник начальника ГУ МВС України у Києві, перевищуючи свої повноваження, завідомо дав незаконні вказівки підлеглим не допускати народних депутатів до приміщення. При цьому правоохоронці могли застосовувати насильство.
Правоохоронці не називають імені фігуранта, але за даними УП, йдеться про Петра Федчука. Через те що обвинувачений переховується на окупованих землях та в росії, судовий розгляд щодо нього здійснювався за спеціальною процедурою in absentia.
Суд визнав його винним, засудив до 8 років позбавлення волі, а також позбавив права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки, з позбавленням спеціального звання «полковник».
Окрім того, у суді розглядається ще один обвинувальний акт щодо колишнього полковника — за вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів під час масових акцій протесту у 2013-2014 роках, зокрема за організацію вбивств та замахів на вбивства протестувальників, заподіяння їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та інших злочинів.