Знесення садиби Зеленських у Києві: під стінами КМДА мітингували з вимогою «перестати нищити місто»
У Києві кілька сотень людей увечері 20 липня мітингували проти знищення історичної забудови в місті. Протест відбувся після того, як у центрі столиці без дозволу знесли садибу Зеленських ХІХ століття.
Про протест повідомляє «Суспільне», а також пишуть у соціальних мережах.
Мітингувальники скандували: «Віталій Кличко — міський голова Києва з 5 червня 2014 рокуКличко — мародер», «Досить нищити наше місто», «Коли ми почнемо обирати спадщину, а не Тургенєва?» тощо. Дехто тримав зображення історичних будинків, знищених за каденції Віталія Кличка.
Під час мітингу активіст і співзасновник памʼяткоохоронного хабу «Цегла» Дмитро Перов закликав надати додатковий охоронний статус усім будівлям у Києві, яким понад 100 років.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.На сайті та сторінках КМДА станом на вечір 20 липня ніяк не коментували акцію. У суботу ввечері, коли відбувався мітинг, КМДА не працювала.
Раніше Департамент охорони культурної спадщини КМДА заявив, що знесення садиби відбулося несанкціоновано, і звернувся до правоохоронців з вимогою притягнути винних до відповідальності.
Що передувало?
У центрі Києва ввечері 19 липня несанкціоновано знесли історичну будівлю — садибу Зеленських за адресою вулиця Кониського, 22, збудовану в 1890 році. Міська влада заявила, що обурена ситуацією, і назвала знесення «зухвалим та цинічним самоуправством».
Раніше було відомо, що будівлю намагалися знищити забудовники. Активіст та співзасновник памʼяткоохоронного хабу «Цегла» Дмитро Перов писав, що на тому місці хочуть побудувати новий житловий комплекс «Тургеневъ», хоча Український інститут національної памʼяті постановив, що будівництво не відповідає вимогам закону щодо деколонізації.
Поліція Києва встановлює обставини у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України.
Більше про садибу
Садиба Зеленських — це дерев’яна, обкладена цеглою будівля, зведена у 1890 році на замовлення купця Василя Маліна, який володів садибою щонайменше 20 років. Відома вона стала завдяки тому, що в період з 1911 по 1915 рік тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських.
Споруду почали розбирати у 2021 році, але суспільний розголос призупинив роботи.