Поховання Ірини Фаріон: тисячі людей у Львові прийшли провести мовознавицю в останню путь (ФОТО)

Тисячі небайдужих долучилися до похоронної процесії мовознавиці Ірини Фаріон у Львові 22 липня.

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Чин похорону Ірини Фаріон відбувся о 14:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Напередодні там також провели заупокійну Всенічну. Попрощатися з відомою мовознавицею та громадською діячкою прийшли тисячі людей. Потрапити всередину змогли не всі, тому більшість чекали на вулиці, поки зможуть зайти до храму.

Після прощання у храмі, домовину із тілом Ірини Фаріон привезли на площу Ринок.

Як пише «ТСН», попереду йшла велика кількість священнослужителів, а молодь несла плакат із написом: «Ірина Фаріон — сучасний провідник української нації» та плакати з цитатами мовознавиці.

Біля Львівської міськради процесію зустрічали депутати міської ради, чиновники, очільник Львова Андрій Садовий та Максим Козицький. Міський сурмач виконав останню жалобну мелодію для Ірини Фаріон.

За даними «Главкома», декому на прощанні із Фаріон викликали «швидку» — імовірно, стало зле через спеку.

Після чину поминальної панахиди похоронна процесія вирушила на Личаківське кладовище. Ірину Фаріон поховали на центральній алеї поля № 22, неподалік могили одного з основоположників української естрадної музики Володимира Івасюка.

Убивство Ірини Фаріон

Поліція 19 липня о 19:30 отримала повідомлення про те, що на вулиці Масарика у Львові невідомий чоловік стріляв у перехожу — нею виявилась Ірина Фаріон. Саме там жила мовознавиця.

Її госпіталізували з вогнепальним пораненням голови. Медики встигли провести операцію первинної хірургічної обробки рани голови, жінка перебувала у глибокій мозковій комі та на штучній вентиляції легень. 60-річна громадська діячка померла після 23:00 — у неї не витримало серце.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та керівник Служби безпеки України Василь Малюк оперативно доповідають президентові Володимиру Зеленському щодо розшуку нападника на Ірину Фаріон.

Справу розслідують за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України — умисне вбивство. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі. Як імовірні версії вбивства слідчі розглядають громадсько-політичну діяльність Фаріон та особисту неприязнь до неї.

Мешканці будинку загиблої розповідали, що протягом кількох тижнів бачили підозрілого молодика, який від ранку до вечора сидів на лавці неподалік її будинку. Глава МЗС Ігор Клименко сказав, що про цього чоловіка поки що нічого невідомо, однак він справді кілька днів перебував поблизу будинку у визначений час і, ймовірно, є нападником.