МОЗ: На тендер щодо «Охматдиту» ще не витратили «жодної копійки». Усього зібрали 1,6 млрд гривень

Для відновлення дитячої лікарні «Охматдит» після російського удару загалом зібрали допомогу приблизно на 1,6 млрд гривень. Наразі не витрачено жодної копійки.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Як пояснило міністерство, благодійний фонд «Охматдит — здорове дитинство» провів тендер на поточний ремонт під той обсяг робіт, на які вже був зроблений дефектний акт, та в межах суми, зібраної на рахунку фонду.

Але зараз результати цього тендера скасовані, жодних договорів не підписували.

Тендер стосувався виключно тих грошей, які зібрав фонд — це 379 мільйонів гривень із загальної суми. Решту зібрали сама лікарня, платформа UNITED24, передали фундація Говарда Баффета, уряди Литви та України.

МОЗ наголошує, що наразі не витрачено жодної копійки з коштів на відбудову «Охматдиту». Всі гроші обіцяють використовувати «з дотриманням встановлених вимог під пильною увагою Міністерства охорони здоровʼя та громадськості».

Так, а що з тендером?

Оскільки тендер благодійного фонду «Охматдит» скасували, тепер проведуть новий. Спершу всі гроші, зібрані фондом після російського удару по «Охматдиту», перекажуть на рахунок лікарні.

Далі буде оголошено новий тендер на платформі Prozorro, з урахуванням усіх законодавчих вимог.

До кінця наступного тижня також обіцяють створити Раду з відновлення. До неї увійдуть шість благодійників, які перерахували найбільші суми «Охматдиту», один представник МОЗ та один представник адміністрації лікарні. Вони разом відбиратимуть представників з пацієнтських, антикорупційних та будівельних організацій тощо.

Ця рада погодить основні вимоги до будівельних компаній та критерії, за якими буде здійснюватись вибір. МОЗ обіцяє щотижня звітувати про проведену роботу, «аби кожна людина мала чітке розуміння, на що витрачаються зібрані кошти».

Окрім того, найближчим часом міністерство проведе дискусії з представниками найбільших будівельних компаній та запросить їх до участі в тендері. У МОЗ зазначають, що проситимуть долучитися «тих, хто має бездоганну репутацію та необхідні для якісного виконання робіт потужності».