Україна внесла режисерку фільму «росіяни на війні» до переліку людей , що загрожують нацбезпеці
Міністерство культури та стратегічних комунікацій внесло російську режисерку Анастасію Трофімову до переліку людей, які створюють загрозу національній безпеці України.
Про це повідомила пресслужба відомства.
Там пояснили, що колишню працівницю пропагандистського каналу russia today внесли до цього списку, зокрема за документальний фільм «росіяни на війні», який вона зрежисувала.
Як зауважив Мінкульт, фільм поширює російську пропаганду та демонструє «неприйнятну нейтральність» щодо війни росії проти України. Відомство наголосило, що стрічка не визнає звірства, скоєні рф під час вторгнення.
Там додали, що фільм просуває ідею, що ця війна є «конфліктом двох братніх народів», і що росіяни нібито так само є її жертвами, як і українці.
Очільник Мінкульту Микола Точицький переконаний, що випадки, подібні до діяльності Трофімової, є частиною ширшої інформаційної війни, яку рф веде, намагаючись виправдати свою агресію через культуру та медіа.
«Ми боремося з просуванням фальшивих наративів і маніпуляцій, які намагаються підмінити правду та зняти відповідальність з агресора. Україна послідовно працює над тим, щоб російська пропаганда не змогла проникнути на культурні майданчики як усередині країни, так і за її межами, захищаючи правду про війну та свободу», — заявив Точицький.
Трофімова стала 233-ю в переліку тих, хто створює загрозу національній безпеці України, опублікованому на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Більше про фільм
На кінофестивалі у Венеції представили стрічку «росіяни на війні», що зображує окупантів «звичайними» людьми та не показує руйнувань і воєнних злочинів, які ті вчиняють.
Для знімання фільму режисерка Анастасія Трофімова сім місяців провела поруч із російськими військовими поблизу фронту в Україні, хоча дозволу на створення стрічки не отримувала. Вона стверджує, що не побачила ознак воєнних злочинів з боку росіян.
Українська режисерка Ольга Журба розкритикувала показ фільму росіянки. У відповідь Трофімова заявила, що прагне шукати «точки дотику» та перекинути «хоча б мотузку» між росією та Заходом, щоб «ми могли побачити одне одного».
Державне агентство України з питань кіно засудило показ фільму, назвавши його «завуальованою російською пропагандою».
Стрічку планували представити на кінофестивалі TIFF, який відбувається в Торонто. Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко та народні депутати закликали скасувати показ.
Зрештою, кінофестиваль відмовився від показу фільму через «значні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки». Однак згодом стрічка все-таки з’явилася у розкладі TIFF.