Politico: Захід стурбований питанням верховенства права в Україні після звільнення Кудрицького з «Укренерго»
Західні союзники України стурбовані тим, що Київ здійснює надмірне політичне втручання в енергетичний сектор після звільнення голови «Укренерго» Володимира Кудрицького.
Про це пише Politico.
Західні союзники побоюються, що відбувається «політичне захоплення влади», яке може поставити під загрозу зусилля щодо забезпечення електроенергії для цієї зими.
Причиною цього стало саме звільнення Кудрицького. Захід непокоїть те, що Київ не просто змінює кадри, а й руйнує принцип поділу влади, важливий для функціонування демократії.
В інтерв’ю Politico Кудрицький заявив, що такі побоювання були цілком обґрунтованими.
«Уся річ у централізації влади. Адміністрація президента хоче поставити енергосистему України під свій прямий контроль», — вважає він.
За його словами, якби «Укренерго» не працювало незалежно протягом останніх років, то Україна б «не пережила найважчі зими».
Водночас неназваний високопосадовець з адміністрації президента Володимира Зеленського заперечив причетність глави держави до звільнення Кудрицького.
«Це просто не справа Офісу президента — змінювати керівників компаній», — сказав співрозмовник видання.
Звільнення Кудрицького
Видання Forbes Ukraine та «Економічна правда» з посиланням на джерела 30 серпня повідомили, що президент України Володимир Зеленський на засіданні Ставки нібито звернувся до голови правління «Укренерго» Володимира Кудрицького з вимогою написати заяву про звільнення за власним бажанням.
Така вимога президента, як казали джерела, була спричинена нібито поганим захистом обʼєктів «Укренерго». Пізніше Кудрицький сам заперечив, що його звільнення пов’язане з темою захищеності енергооб’єктів.
Журналісти писали, що Кудрицький нібито відмовився написати заяву. Тож розглянути його звільнення мала наглядова рада.
2 вересня наглядова рада ухвалила відповідне рішення. Згодом голова наглядової ради «Укренерго» Даніель Доббені та її член Педер Адреасен подали у відставку. Звільнення Кудрицького вони назвали «політично вмотивованим».