Блогерки-лесбійки, про яких писало hromadske, візьмуть офіційний шлюб у США

Блогерки з Кам’янця-Подільського Яна Халамандра та Вікторія Обламська, які нещодавно зіграли весілля, подали документи для офіційної реєстрації шлюбу в американському штаті Юта.

Про це вони розповіли «Суспільному».

За словами Яни, процедура оформлення шлюбу займе «близько місяця-півтора», і, хоч шлюб не визнаватимуть в Україні, його визнаватимуть «в усіх цивілізованих країнах світу».

Дівчата також хочуть стати батьками двох дітей. Одну дитину планують народити методом Екстракорпоральне запліднення — метод штучного запліднення, що відбувається поза організмом жінки, після чого ембріон підсаджують в маткуЕКО, а другу — усиновити з дитячого будинку.

«Вікторія сама з дитбудинку, і ми дуже хочемо подарувати хоча б одній дитині люблячу родину й класне щасливе майбутнє», — розповідає Яна.

Водночас вона каже, що ще «не готова морально до дітей», адже їй лише 22 роки. Дівчина планує поки що продовжити працювати психологинею: «Я не хочу, щоб моя дитина дивилася на те, що ми з мамою завжди працюємо, а хочеться мати можливість приділяти достатню кількість уваги дітям. Але для цього потрібно мати або пасивний, або активний, але відчутний дохід».

Раніше Вікторія та Яна оголосили, що 24 серпня зіграли весілля. Яна погодилася на пропозицію Віки ще рік тому, а втім, попри весілля, юридично дівчата залишатимуться одна одній ніким.

Більше про історію пари читайте у нашому матеріалі «”Ми звикли жити без світла і під ракетами, але досі не можемо сприйняти одностатеві пари”. Історія блогерок-лесбійок».

Законопроєкт про цивільне партнерство

Законопроєкт №9103 зареєстрували в парламенті у березні 2023 року. Ним пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Воно не вважатиметься шлюбом, а проживання людей однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.

Після реєстрації партнери можуть набувати статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство.

Автори законопроєкту зазначали, що впровадження реєстрованих партнерств є нагальною потребою. Насамперед щоб захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери/партнерки однієї з ними статі. У разі поранення, зникнення безвісти чи загибелі їхні сім'ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави, зазначається в документі.

А нейтральний інститут реєстрованих партнерств дозволить урегулювати зв'язок держави з партнерами та партнерками як частиною суспільства, закріпити їхні права й обов'язки. І водночас не потрібно вносити жодних змін до регулювання шлюбних відносин, «що може на цьому етапі бути чутливим для практиків окремих релігійних вірувань».