Гнезділов про своє СЗЧ: Кого я зрадив? У мене в підрозділі закінчилися люди

Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов відповів на закиди про те, що його публічне самовільне залишення частини (СЗЧ) є зрадою.

Про це він розповів у інтерв’ю «Бабелю».

«Кого я зрадив? У мене зараз у підрозділі фактично немає людей. У підпорядкуванні мого командира я і є ще двоє людей. Немає людей, закінчилися. Коли була востаннє ротація 56 бригади? Ніхто не знає на це відповіді, бо її не було», — заявив військовий.

За словами Гнезділова, люди «закінчилися» через свою загибель, поранення і, зокрема, СЗЧ. Він також розповів, що йому перед тим, як він публічно оголосив про самовільне залишення частини, пропонували перевестися на тилову посаду.

Щодо цієї пропозиції Гнезділов відповів: «А хіба це не зрада, коли вони (військові — ред.) сидять там в окопах, мігрувати в тил?»

Військовий також заявив, що його вчинок мають право засуджувати «усі, хто визнає, що в нас є Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.65 стаття Конституції України».

«Єдина парадигма, і єдиний меседж, який я хочу донести, — це те, що на одних плечах війну не виграти. Держава цього не робить, тому що немає політичної волі. Тому що треба думати: треба скасовувати економічне бронювання, треба налагоджувати в якийсь спосіб мобілізаційний процес», — сказав Сергій Гнезділов.

hromadske звернулося по коментар до 56 бригади щодо слів військового про те, що в його підрозділі закінчилися люди, але там цю заяву відмовилися коментувати.

Більше про СЗЧ Гнезділова

Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину. Так він прагне привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську та того, що за Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу.

На думку Сергія, нині державна політика в питанні демобілізації відсутня: «Складається враження, що це війна лише тих, хто колись на неї прийшов». 

Сергій переконаний, що питання перепочинку піхоти та встановлення чітких термінів служби на фронті — «питання національної безпеки». Своїм вчинком він хоче донести до влади та суспільства «необхідність розмови» та розвʼязання цієї проблеми.

Після цього інциденту у 56 бригаді почали службове розслідування, а правоохоронці розпочали кримінальне провадження ст. 408 Кримінального кодексу України — дезертирство. В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 12 років