Верховна Рада обмежить використання Telegram

Депутати Верховної Ради обмежать використання месенджера Telegram у своїй роботі. Таку рекомендацію їм надала Рада з національної безпеки та оборони (РНБО).

Про це повідомив народний депутат України та голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Так, за рекомендацією Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО:

  • депутати обов’язково повинні мати двофакторну авторизацію та скасувати синхронізацію контактів;
  • народним обранцям заборонено передавати дані, які використовуються в роботі, та здійснювати службову комунікацію в Telegram;
  • заборонено встановлювати й користуватися клієнтом Telegram на службових комп’ютерах або особистих комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності;
  • блокування роботи месенджера відбуватиметься за допомогою технічних та програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби під’єднання до сервісу.

«Думаю, що такі заходи безпеки цілком логічні. На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Telegram, яким користувалися на робочих пристроях. Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики», — заявив Юрчишин.

Нагадаємо, раніше Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджера Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.

Доля Telegram в Україні

14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі «цілу низку загроз для України». За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.

Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.

У Раді вже закликали до жорсткішого регулювання Telegram — особливо після арешту його засновника Павла Дурова у Франції. А народний депутат Микола Княжицький ініціював у Верховній Раді відповідний законопроєкт. Після допрацювання його мають подати до парламенту вже до кінця вересня.