«Укргідроенерго» поки що не судитиметься з росією щодо зруйнованої Каховської ГЕС. У чому причина?
Компанія «Укргідроенерго» наразі не судитиметься з росією щодо зруйнованої Каховської ГЕС та скасувала тендер на юридичні послуги в арбітражній справі.
Про це йдеться у заяві компанії.
Там пояснили, що таке рішення ухвалили для того, щоб забезпечити відповідність дій компанії ширшій національній стратегії України, яка спрямована на притягнення росії до відповідальності за шкоду, завдану об'єктам критичної інфраструктури, та забезпечення компенсації за спричинені руйнування.
«У цьому контексті будуть проведені додаткові консультації з урядом та іншими ключовими зацікавленими сторонами для визначення найбільш доцільного курсу дій відповідно до національного підходу, який координується у партнерстві з міжнародними союзниками України», — йдеться у заяві «Укргідроенерго».
Там також заявили, що компанія залишатиметься відданою справі отримання повної компенсації за всі збитки, які охоплюють не лише руйнування Каховської ГЕС, але й понад 140 ракетних ударів по інших об’єктах «Укргідроенерго».
Підрив Каховської ГЕС
6 червня 2023 року, російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В «Укргідроенерго» повідомили, що станція відновленню не підлягає.
Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що гребля зруйнована внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.
Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях. За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.
Після руйнування греблі Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.
Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.