В Афганістані «Талібан» заборонив жінками розмовляти між собою

Міністерство сприяння доброчесності та запобігання пороку радикального угруповання «Талібан», яке контролює владу в Афганістані, оголосило, що дорослим жінкам заборонено чути голоси одна одної.

Про це пише Amu TV.

Нещодавно міністр Халід Ханафі, який перебуває під санкціями Євросоюзу та внесений до чорного списку ООН, оголосив, що дорослі жінки повинні утримуватися від виконання такбіру — ісламської молитви — або читання Корану вголос у присутності інших жінок. 

«Якщо жінці не дозволено виконувати такбір, то як їй можна дозволити співати?» — заявив Ханафі.

Афганські жінки та правозахисники засудили цей наказ, назвавши його частиною ширшої «мізогінної» політики, яка обмежує можливість жінок пересуватися, працювати й навіть вільно говорити. 

Акушерка Саміра з міста Герат розповіла, що працює у клініках вже 8 років, проте в останні два місяці нагляд з боку «Талібану» посилився. 

«На блокпостах навіть говорити не дають, коли йдемо на роботу. А в клініках нам кажуть не обговорювати медичні питання з родичами [пацієнток] чоловічої статі», — додала вона.

Ще у серпні «Талібан» затвердив закони, які забороняють жінкам говорити й показувати обличчя у громадських місцях, щоб «боротися з пороками та просувати чесноти».

Становище жінок в Афганістані

В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані від серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».

Так, у вересні 2021-го в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA (Місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.

А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.

Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому й мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.

В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребували гуманітарної допомоги.