Уряд запровадить чіткіші параметри бронювання та критичності підприємств після аудиту — Шмигаль
Кабінет міністрів запровадить чіткіші параметри для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання військовозобов’язаних працівників після проведення аудиту.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, передає ««Інтерфакс-Україна».
За його словами, нові параметри бронювання, які планують запровадити після аудиту, будуть «абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму».
Глава уряду наголосив, що нові умови не змінять критично ту систему, яка є, але дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників.
Як приклад нових параметрів, Шмигаль навів положення про зарплату: так, якщо раніше бронювання могли отримати ті працівники, середня зарплата яких не менша за середню зарплату в регіоні, де вона працює, то тепер планується встановити конкретну мінімальну суму, яка дасть змогу бронювати людей.
«Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», — заявив Шмигаль.
Прем’єр-міністр також зазначив, що потрібно, аби ключові фахівці залишилися заброньованими, а ті, хто вже 2,5 роки воює, були замінені. Окрім цього, Шмигаль заявив, що хотів би запровадити економічне бронювання, однак, за його словами, військові й ті, хто на передовій, «сприймають його не дуже добре».
Що зараз із бронюванням?
«Економічна правда» та Page повідомили, що уряд до 15 листопада 2024 року вирішив призупинити дію критеріїв та положень щодо визначення критично важливих підприємств і організацій. А президент Володимир Зеленський обурився через кількість тих, хто має бронювання.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заперечив призупинення бронювання, однак сказав, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств.
Окрім того, Мінекономіки та Міноборони мають підготувати й презентувати урядові проєкт рішення, у якому, зокрема, передбачені:
- порядок перевірки обґрунтованості бронювання військовозобов'язаних;
- скасування відстрочки від призову на військову службу в разі виявлення необґрунтованих випадків бронювання.
Тим часом видання NV Бізнес писало, що під час аудиту близько 40 тисяч людей отримали бронь із порушеннями, а щонайменше 20% критично важливих підприємств, з найбільшою імовірністю, втратять такий статус. Це насамперед стосуватиметься тих, «хто спочатку не мав би потрапити до цього списку».