Міністр оборони Великої Британії вважає розмову Трампа з путіним «хорошим знаком» для України

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі вважає, що розмова новообраного президента США Дональда Трампа з лідером росії володимиром путіним є «дуже хорошим знаком» для України.

Про це повідомляє Sky News.

Американські ЗМІ повідомляють, що Трамп поговорив з путіним про війну в Україні. Хоча кремль це заперечував, Washington Post і Reuters стверджують, що Трамп, який раніше заявляв, що закінчить війну за один день, у телефонній розмові закликав путіна не посилювати конфлікт.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі переконаний: якщо інформація виявиться правдивою, то це «дуже хороший перший крок і рання ознака» того, що нова адміністрація Трампа підтримуватиме Україну.

Він висловив сподівання, що Дональд Трамп визнає — підтримка України є в інтересах Америки.

«Якщо такі країни, як росія, можуть змінити міжнародні кордони силою, це посилає сигнал, який підриває безпеку всіх країн», — сказав він.

Трамп і війна в Україні

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах та потенційний контроль республіканців над обома палатами Конгресу викликають занепокоєння щодо майбутньої американської допомоги Україні.

Ще під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме. Він заявляв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема завдяки своїм хорошим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським та російським лідером володимиром путіним.

Радники Трампа представили план, згідно з яким той надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою. Окрім цього, кандидат у президенти США заявляв, що зупинить фінансову допомогу Україні.

Уже після обрання Трампа видання Wall Street Journal писало про ще один план, який запропонували радники Трампа. Він передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це й далі надсилатимуть Україні зброю. росія і Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.

Газета зазначала, що вирішувати, за якою з пропозицій щодо врегулювання війни вести політику, має сам Трамп. Якої із цих стратегій він буде дотримуватися і чи стане він це робити взагалі, залишається незрозумілим.