Депутату Нестору Шуфричу продовжили тримання під вартою
Народному депутатові Нестору Шуфричу продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Йому закидають державну зраду за фінансування росгвардії у Криму.
Про це повідомило «Суспільне».
Шуфрича триматимуть під вартою до 5 грудня включно, без можливості внесення застави.
Сторона захисту заявляла, що підозра Шуфричу не обґрунтована і не має доказової бази. Адвокати просили застосувати запобіжний захід, не повʼязаний з триманням під вартою.
«Він 14 місяців у СІЗО, без обвинувального рішення. Більше користі від нього було в парламенті. Він має низку захворювань, як і його батько. Є підстави переглянути рішення, будь-який запобіжний, щоб виконувати свої рішення», — сказав адвокат.
Також 14 листопада в Шевченківському суді розглядали запобіжний захід для колишнього помічника Шуфрича, Вʼячеслава Черепані. Він просив у суду цілодобовий домашній арешт.
Прокурор заперечив: «Підозра обґрунтована, ризики не зменшились. Тому запобіжний захід — тримання під вартою — варто продовжувати».
Що відомо про справу?
У лютому народному депутату від нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу повідомили про підозру за фінансування росгвардії у Криму.
За даними слідства, улітку 2013 року Шуфрич придбав у людей, афілійованих із Віктором Медведчуком, нерухоме майно в курортному селищі Сімеїз у Криму. Щоб приховати це, він зареєстрував майно на підконтрольну йому та його довіреній особі фірму.
А у 2016 році, після окупації Криму, обвинувачені уклали договір охорони цього майна з незаконним воєнізованим формуванням окупаційної влади в АР Крим — «ФГУП “Охрана” росгвардии по Республике Крым». Так, на рахунки російського воєнізованого формування за ці послуги перерахували майже 650 тисяч рублів.
Слідчі заявляють, що депутат, окрім того, був завербований ФСБ рф та виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви.
Так, Шуфрича та його довірену особу обвинувачують за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України). Крім цього, народному обранцю інкриміновано державну зраду (ч. 1 ст. 111 ККУ).
Нагадаємо, у вересні 2023 року Шуфричу повідомили про підозру в державній зраді за підривну діяльність в інформаційній сфері.