У мережі пишуть про загрозу удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою «Рубіж». Що про це відомо
У різних Telegram-каналах шириться інформація про можливість завдання удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою, а посольства різних країн тимчасово закриваються через загрозу «масованої атаки». Утім, влада запевняє — така загроза існує щодня.
Так, першим через ризик масованої повітряної атаки призупинило роботу посольство США. Згодом додалися посольства Греції, Іспанії та Італії.
«Суспільне», покликаючись на власні джерела у дипломатичній місії США, пише, що установа призупинила свою роботу саме через загрозу комбінованого обстрілу України за допомогою ракет та дронів, а не через зміни у ядерній доктрині рф.
Різні Telegram-канали пишуть про те, що росія може вдарити по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 «Рубіж», яка б’є на відстань до 6 тисяч кілометрів, а маса її бойової частини сягає 1200 кілограмів, що еквівалентне майже трьом балістичним ракетам «Іскандер-М».
Як на ці чутки реагує влада?
Очільник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко наголошує, що росіяни давно готувалися до обстрілів в холодну пору року, а на їхньому озброєнні є різні типи ракет. Зараз же вони, за словами Коваленка, намагаються хитати панічні настрої на фоні закриття посольств.
«Що потрібно робити українцям в цій ситуації? За три роки широкомасштабки, а також знаючи зараз про наявність у росії ракет і планів щодо обстрілів України, інфраструктури, українці вже розуміють ситуацію — потрібно спланувати свій час і підготувати для себе безпечні місця на випадок тривоги», — наголосив військовий.
Коваленко також підкреслив, що плани росіян відомі Силам оборони, а тому «протидія є, і буде».
Водночас джерела hromadske у військових колах стверджують, що застосування міжконтинентальної балістичної ракети для удару по Україні виглядає малоймовірним, позаяк в росії достатньо інших засобів для повітряних атак. До того ж ця ракета є доволі далекобійною, тому її використання виглядає недоцільним.
У Головному управлінні розвідки Міноборони додали, що росія розсилає повідомлення нібито від імені української розвідки про загрозу «особливо масованого» ракетно-бомбового удару по українських містах 20 листопада. Розвідники наголосили, що не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, але й треба не піддаватися панічним настроям.
Попередня масована атака по Україні
У ніч проти 17 листопада та зранку цього дня росіяни атакували Україну всіма наявними типами озброєння, зокрема балістичними, крилатими та авіаційними ракетами. Під ворожим вогнем опинилися теплоелектростанції ДТЕК, унаслідок атаки серйозних пошкоджень зазнало енергетичне обладнання.
Вибухи лунали в низці міст України, зокрема в Києві, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Дніпрі, Вінниці та Рівному. Унаслідок атаки на Миколаїв загинули дві людини. Також загиблі внаслідок російського обстрілу є в Одесі та на Львівщині. На Одещині загинули два працівники Укренерго».
Усього ворог запустив по Україні 120 ракет та 90 безпілотників. Протиповітряна оборона знешкодила 144 повітряні цілі.