МВС оприлюднило мапу з понад тисячею кримінальних справ про Голодомор

Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних із діями радянців рад час Голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомили МВС та очільник відомства Ігор Клименко

На електронній мапі вже доступні фотокопії понад тисячі архівних справ, а також інформація про ще таку саму кількість документів, знищених у 1956 році.

Унікальні документи, які свого часу були засекречені радянською владою, висвітлюють масштаби злочинів, механізми їх вчинення, а також розвінчують радянсько-російські міфи, зокрема про «неврожай», «перегини на місцях» та «всесоюзний голод».

Матеріали свідчать, що апогей геноциду припав на березень-червень 1933 року, а доведені режимом до відчаю люди вдавалися до некрофагії (поїдання трупів) та антропофагії (канібалізму). 

Роботи з переведення паперових документів архіву МВС в електронний формат та нанесення їх на мапу ще тривають. Також розпочато роботу з верифікації та нанесення на мапу даних про випадки людоїдства, отриманих з інших джерел, зокрема документів, що зберігаються в інших архівних установах, музеях, а також свідчень очевидців Голодомору.

Зазначимо, що сьогодні, 23 листопада, у День пам’яті жертв Голодоморів, о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку».

Українська влада, зокрема президент та перша леді Володимир та Олена Зеленські, премʼєр-міністр Денис Шмигаль та очільник ГУР МО Кирило Буданов, вже вшанувала пам’ять жертв Голодомору.

Голодомор 1932–1933 років

Керівництво СРСР організувало в 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір, вказував Український інститут національної пам’яті.

Там зазначали, що масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають кількість жертв від 4 до 10 мільйонів людей.

Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му — законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. Відтак це зробили ще понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.

Чимало країн та інституцій засудили Голодомор після початку повномасштабного вторгнення, зокрема ЄвропарламентПАРЄ. Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».