Кліматичний саміт затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів на рік
Країни-учасниці Кліматичного саміту ООН COP29 погодили нову колективну угоду щодо кліматичного фінансування розміром 300 мільярдів доларів на рік.
Про це повідомляє CNN.
Заможні країни зобов’язалися надавати 300 мільярдів доларів щорічно до 2035 року біднішим країнам, щоб допомогти їм упоратися з наслідками кліматичної кризи та перевести їхню економіку на чисту енергію.
При цьому суму, яку виділили, низка країн критикували як украй недостатню.
Рішення ухвалили після довгих переговорів, через це саміт СОР29, який повинен був завершитися ще 22 листопада, продовжили більш ніж на добу, а рішення про узгодження фінансування було головним очікуванням від саміту.
Основною розбіжністю між їх учасниками було питання про те, які країни й скільки коштів повинні виділяти на кліматичне фінансування.
300 мільярдів доларів підуть вразливим, біднішим країнам, щоб допомогти їм впоратися з руйнівними екстремальними погодними умовами й перевести свою економіку на екологічно чисту енергію.
На думку економістів, для того щоб допомогти країнам впоратися з кліматичною кризою, необхідна значно більша сума — 1,3 трильйона доларів.
Більше про COP29
29-та сесія Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, більше відома як Конференція ООН зі зміни клімату, стартувала у Баку 11 листопада.
Конференція вважається важливим майданчиком для обговорення глобальних рішень, спрямованих на досягнення справедливого та стійкого миру через боротьбу зі змінами клімату.
Україна представила рішення щодо екологічних викликів, які виникли внаслідок повномасштабної війни, та показала, яка шкода завдана довкіллю всієї планети через війну.
А втім, ще до проведення конференції лунала критика через те, що місцем проведення COP29 обрали Азербайджан, який є великим видобувачем нафти та газу.
Крім того, Азербайджан звинувачували в порушенні прав людини та етнічних чистках проти колишнього вірменського населення Нагірного Карабаху, а також критикували за авторитаризм та великий рівень корупції.
«Офіційними партнерами» COP29 стали підприємства, які належать сім’ї президента Ільхама Алієва або мають зв’язки з бізнесом його родини.