«Не побажали почути мене»: Боголюбов розкритикував рішення суду про його взяття під варту
Співзасновник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов, який у червні виїхав з країни, відреагував на рішення суду взяти його під варту. Бізнесмен каже, що попри триразове клопотання його не допустили до участі в розгляді справи.
Про це hromadske повідомили у пресслужбі Боголюбова.
За словами бізнесмена, адвокати заявляли клопотання про його долучення до участі у справі в режимі відеоконференції, це передбачено законодавством України.
«Однак, ні суд, ні слідчі ДБР, ні прокурори не побажали почути мене — безпосереднього учасника подій. Натомість — обмежилися показами осіб, які навіть не бачили мене на власні очі», — додав Боголюбов.
У задоволенні клопотань адвокатів було відмовлено «без пояснення підстав». На тлі цього Боголюбов вважає, що є «зацікавлені у його затриманні та довгостроковому триманні під вартою».
«Насправді мета цієї справи проста і очевидна — закрити мене в СІЗО на довгі роки досудового розслідування. Тому результат розгляду клопотання, на жаль, був прогнозованим. Залишається запитання: хто в цьому безпосередньо зацікавлений», — заявив він.
Бізнесмен продовжує наполягати, що міг законно перетнути кордон, тож підстав порушувати закон не мав.
Адвокати бізнесмена додали, що під час розгляду справи захистом було наведено «вичерпні аргументи», які нібито доводять неспроможність підозри. Водночас сторона обвинувачення не надала переконливих доказів, стверджують у Боголюбова.
Нагадаємо, 19 листопада Печерський районний суд Києва ухвалив рішення взяти під варту Геннадія Боголюбова не пізніше як через 48 годин з часу доставлення його до суду. Запобіжний захід ще можуть замінити на більш м’який.
Ще у липні Боголюбову, а також прикордоннику, який сприяв йому в незаконному перетині кордону, оголосили підозри. Журналісти писали, що бізнесмен виїхав з країни за паспортом 67-річного жителя Волинської області.
Натомість пресслужба Боголюбова стверджує, що бізнесмен виїхав з країни за своїм українським паспортом, і додають, що йому вже за 60 років, і він має 7 дітей, 5 з яких — неповнолітні. Тобто може законно виїхати за кордон.
Його дружина, дипломатка Еміне Джапарова, подала у відставку, заявивши, що «повинна захистити свою родину».
Хто такий Геннадій Боголюбов?
Він народився на Дніпропетровщині. У 1990-х роках разом з Ігорем Коломойським вони стали співзасновниками найбільшого банку в Україні — «ПриватБанку». Станом на 2021 рік Боголюбов посідав 5-ту сходинку в рейтингу найбагатших людей від Forbes. Тоді його статки оцінювали в 1,7 млрд доларів.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Після націоналізації «ПриватБанку» Боголюбов та Коломойський стали об’єктами численних юридичних розслідувань, пов’язаних із виведенням коштів з банку та іншими фінансовими махінаціями.