НАБУ завершило розслідування щодо ексміністра Сольського. Що відомо?

Правоохоронці завершили розслідування у справі колишнього міністра агарної політики Миколи Сольського про заволодіння державною землею.

Про це повідомили САП та НАБУ.

Наразі матеріали кримінального провадження відкриті, після ознайомлення сторони захисту справу скерують до суду. Правоохоронці не називають імен фігурантів, проте з деталей справи випливає, що йдеться про Миколу Сольського.

За даними слідства, у 2017 році Сольський — тоді власник низки сільгоспкомпаній, який згодом став народним депутатом та очолив аграрний комітет ВРУ — змовився з посадовцями Держгеокадастру.

Як зазначається, вони вирішили заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на Сумщині, в інтересах приватного агрохолдингу.

За даними слідства, спочатку фігуранти знищили документи, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею. Через їхню відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок держпідприємствами.

Щоб унеможливити передання землі стороннім особам, її внесли до переліку на аукціон з продажу права оренди. Однак жодних торгів так і не провели.

НАБУ / САП

НАБУ зазначає, що ділянки передали у приватну власність заздалегідь визначеним людям під виглядом реалізації їхнього права на безплатну землю. При цьому умовою отримання землі було підписання договору про те, що ділянки передадуть в оренду агрохолдингу.

Які наслідки?

За даними слідства, учасники цієї оборудки у 2017-2021 роках заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2499 га. Їхня вартість на момент вчинення злочину становила понад 280 мільйонів гривень.

Окрім того, фігуранти спробували заволодіти 3244 га землі вартістю близько 195 мільйонів гривень, однак їм завадили правоохоронці, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

Яке покарання?

У квітні НАБУ та САП повідомили про підозру 13 фігурантом, включно з Миколою Сольським, який на той момент обіймав посаду міністра аграрної політики та продовольства.

Тодішньому міністрові вручили підозру за Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищемч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Сольський наголошував, що справа стосується періоду 2017-2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. І запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини за цією справою. Він також казав, що слідство висунуло неправильну підозру.

Попри це Сольський подав заяву до Верховної Ради про звільнення з посади. Народні депутати проголосували за його відставку 9 травня. У червні з нього зняли електронний браслет.