Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижу. Суд відмовив
Керівник Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павло Кириленко, який фігурує у справі про незаконне збагачення на 72 мільйони гривень, мав поїхати у закордонне відрядження. Вищий антикорупційний суд йому відмовив.
Про це свідчить ухвала ВАКС від 29 листопада, яку оприлюднили лише нещодавно, помітило видання «Слово і Діло».
Як зазначено в документі, до суду надійшло клопотання захисника Кириленка про тимчасову зміну запобіжного заходу. Зокрема, ВАКС просили з 30 листопада по 8 грудня скасувати обов’язок не відлучатися з Києва без дозволу.
Потягом 2-6 грудня голова АМКУ мав бути в закордонному відрядженні у Парижі на Глобальному форумі з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Сторона захисту заявляла, що до того АМКУ надійшли запити щодо участі у форумі. А згодом і премʼєр-міністр Денис Шмигаль погодив участь українських посадовців у заходах ОЕСР. На тлі цього захисник Кириленка заявляв, що його участь є не правом, а «особистим обов’язком».
Проте суддя відмовила у зміні запобіжного заходу. Вона вказала, що згідно із законом відповідати за міжнародні звʼязки може не лише голова АМКУ, а і його заступники. Хоча запрошення й було іменним, призначеним саме для Кириленка. Окрім того, суддя вважає, що так сталося, адже такі дані організаторам заходів ОЕСР раніше надавала сама Україна.
В ухвалі також зазначено, що передумовою для погодження Шмигалем цього відрядження був лист з обґрунтуванням необхідності поїздки, інакше би премʼєр його взагалі не розглядав. Такий лист міг ініціювати сам голова АМКУ, припустив суд.
У чому підозрюють Кириленка?
Главі Антимонопольного комітету 14 серпня оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень та декларуванні неправдивої інформації.
Досудове розслідування встановило, що у 2020-2023 роках він, ще на посаді керівника Донецької обласної державної адміністрації, придбав 21 об’єкт нерухомого майна та люксовий автомобіль, зареєструвавши права власності на родичів своєї дружини.
Як кажуть правоохоронці, серед набутого майна є, зокрема, 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 м², будинок на понад 220 м² та дві земельні ділянки під Києвом.
До цього журналісти «Схем» виявили, що родина голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбала нерухомість та автівки загальною вартістю понад 70 млн гривень. На той момент посадовець очолював Донецьку обласну адміністрацію.
Здебільшого майно оформлене на родичів дружини Кириленка. Він стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці.
Після відкриття кримінального провадження Кириленко заявив, що «надасть усе, що від нього вимагатиметься, для всебічного та об’єктивного розслідування». Окрім того, після цього він подав декларацію, у якій вказав 4-кімнатну квартиру в Києві, але не вказав авто, що належить його тещі.
Згодом Національне агентство з питань запобігання корупції пообіцяло провести моніторинг способу життя голови Антимонопольного комітету.