Клопотенко знявся в Трапезному храмі Лаври у програмі про українські страви. УПЦ МП обурилася, бо це «не сцена для шоу»
Кулінар Євген Клопотенко та автор проєкту «Реальна історія» Акім Галімов зняли епізод про різдвяні українські традиційні страви у А точніше у трапезній палаті Трапезного храму Антонія та Феодосія Печерських. Трапезна частина відділена від храмовоїТрапезному храмі Києво-Печерської лаври. Українська православна церква московського патріархату обурилися через такий вибір місця для запису програми.
Про це йдеться в дописі від представників УПЦ МП.
Кілька днів тому на каналі «Реальна історія» зʼявився спецепізод про 12 українських автентичних страв. Окрім розповіді про гастрономічну українську культуру, в цьому випуску Клопотенко також показав традиційні для Святвечора страви. Частину з кулінаром знімали у Трапезному храмі.
«Раніше, поки була УПЦ МП, я міг про це лише мріяти — трапезна Києво-Печерської лаври, а ми знімаємо різдвяний епізод про українські сакральні страви та відроджуємо культуру в самісінькій святині. Оу вау!» — наголосив Клопотенко.
Тим часом УПЦ МП висловилася проти подібних знімань: «Храм — дім Божий, а не сцена для шоу та виступів. Православний храм — це місце, де людина зустрічається з Богом у молитві, сповіді та Таїнствах. Його призначення — бути Домом Господнім, де звучить молитва, покаяння і славослів’я, а не музика шоубізнесу чи звуки аплодисментів».
Там вважають, що храм створений «не для світських розваг», однак нині нібито існує тенденція «перетворення церковних просторів на майданчики для концертів, знімань, вистав».
Це «викликає занепокоєння», вважають в УПЦ. На їхню думку, так втрачається сакральність простору, знецінюється віра та відвертається увага від Бога. Тож там закликали «шанувати святість цих стін» і «використовувати їх лише за призначенням» — як місце молитви та «духовного зцілення».
Більше про Трапезний храм
Це церква на честь преподобних Антонія та Феодосія Печерських, збудована у 1895 році в русько-візантійському стилі.
Храм поєднувався з обіднею палатою, але архітектурно вони розмежовувалися. За радянських часів у храмі був музей, а з 1990 року відновилися богослужіння.
З 1992 по грудень 2022 року Трапезний храм був кафедральним собором УПЦ МП, поки не закінчився договір оренди.