Рік допомоги і солідарності: підсумки благодійних ініціатив «Укрексімбанку»

18 мільйонів гривень на аеророзвідку для морської піхоти, десятки літрів донорської крові, подарунки для поранених захисників, маскувальні сітки та уроки фінансової грамотності для школярів. Це лише частина благодійних ініціатив, втілених у 2024 році командою «Укрексімбанку». Працівники банку вірять, що допомагати тим, хто цього потребує, і розвивати культуру благодійності в команді — важливе завдання кожного, особливо в час великої війни.

Цей матеріал виходить в межах спецпроєкту hromadske «Ваша історія — наша історія», де компанії діляться своїми благодійними підсумками року.

Допомога військовим: від дронів до дитячих малюнків

«Укрексімбанк» разом із фондом «Повернись живим» зібрали понад 18 мільйонів гривень у межах проєкту «Цілевказання» для забезпечення морської піхоти 25 комплектами тепловізійної аеророзвідки. Збір тривав із листопада 2023 до березня 2024 року. Бригади морської піхоти отримали по п’ять комплектів, у кожному з яких — три дрони DJI Mavic 3 thermal; планшет із картою памʼяті та підсумком; антена для підсилення сигналу; 15 акумуляторів та 15 флешок; зарядна станція. «Укрексімбанк» долучився й до інших проєктів «Повернись живим», зокрема «Нам тут жити 2.0» і «Дронопад».

надано hromadske

Утім, грошові збори — не єдиний спосіб допомоги захисникам. Колеги зі всієї країни не лише долучаються до благодійних ініціатив, а й створюють власні доброчинні традиції. Так, протягом року в головному офісі «Укрексімбанку» провели три флешмоби із плетіння маскувальних сіток.

Уже третій рік поспіль День захисників і захисниць України працівники львівської філії зустрічають у місцевому військовому шпиталі: дякують пораненим воїнам, спілкуються з ними, пригощають солодощами та фруктами. Команда рівненської філії від початку великої війни щороку готує смаколики для захисників, які лікуються в місцевих лікарнях, а їхні діти малюють для них листівки, щоб підняти бойовий дух та додати сил на шляху до одужання. Жодна філія не залишається осторонь. Кожна листівка, смаколик, сплетена сітка — це вияв безмежної вдячності та поваги до наших героїв.

Фінансова грамотність: освітній марафон для школярів

Для «Укрексімбанку» стало традицією долучення до проєкту «Омріяна професія — банкір», ініційованого Національним банком України. У 2024 році амбасадори фінансової грамотності відвідали десятки шкіл у різних регіонах, щоб познайомити сотні дітей з основами фінансової грамотності й кібербезпеки.

надано hromadske

Завдяки інтерактивним заняттям, іграм та прикладам із реального життя діти дізналися, як правильно керувати своїми фінансами, як захистити себе від шахраїв і як ухвалювати зважені фінансові рішення.

«У сучасному світі кібербезпека стає такою самою важливою навичкою, як читання чи письмо. Особливо це стосується молоді, яка проводить багато часу в інтернеті. Ми раді, що можемо поділитися своїм досвідом зі школярами та убезпечити їхній цифровий простір. Шахраї постійно вигадують нові схеми, тому важливо бути завжди на крок попереду», — каже працівниця «Укрексімбанку» Вікторія Дмитрієва.

Директорка департаменту внутрішнього аудиту «Укрексімбанку» Юлія Небесенко не вперше долучається до освітніх проєктів Національного банку, адже вважає підвищення фінансової грамотності нового покоління запорукою відповідального майбутнього. «Особливо важливо, щоб діти розуміли ризики та знали, як захистити себе від фінансового шахрайства. Ми, представники банківського сектору, маємо допомагати їм у цьому», — каже Юлія. 

Кров для життя: розвиваємо культуру корпоративного донорства

Від початку повномасштабного вторгнення потреби України в донорській крові зросли на 60%. Щороку переливання крові потребують двісті тисяч українців, і лише третина пацієнтів отримує донорську кров вчасно. За таких умов корпоративні дні донора стають ефективним способом не лише поповнення банків крові, але й формування громадянської відповідальності. Працівники «Укрексімбанку» в різних містах України вже не перший рік поповнюють запаси донорської крові. Один із працівників банку, здавши плазму близько 50 разів, отримав посвідчення «Почесний донор України» і нагороду «Супердонор».

надано hromadske

У червні 2023 року корпоративний день донора відбувся в головному офісі «Укрексімбанку». Ініціатива об’єднала 36 учасників, які разом подарували шанс на одужання 108 пацієнтам. Відтоді банк провів ще п’ять корпоративних днів донора, під час яких працівники здали 118 літрів крові. Це можливість отримати донорську кров для 786 пацієнтів, зокрема для поранених захисників України.

«Уперше я став донором, коли негайної допомоги потребувала близька людина мого колеги. Відтоді я знаю, що врятувати й дати шанс на одужання зовсім нескладно. Одного разу, перед Новим роком, мене попросили здати кров для батька знайомої. Коли реципієнт зустрів Різдво вдома, це було моє особисте свято», — поділився історією працівник банку Тарас.

надано hromadske

«Коли я здавав аналізи, часто чув, що в мене рідкісна група крові. Саме тому я постійно здаю кров та плазму. Іноді мені телефонують з лікарні, і я здаю кров для конкретної людини чи на обмін», — розповідає працівник «Укрексімбанку» Олег.

Альона Онищенко, начальниця управління цифрових комунікацій та в.о. начальниці управління зовнішніх комунікацій «Укрексімбанку», ініціаторка проведення Дня донора саме в стінах банку, поділилася своїми роздумами:

«Корпоративні дні донора — наш внесок у порятунок життя і здоров’я наших захисників. Популяризація та підтримка донорського руху під час війни набуває особливого значення, адже щодня наша кров може знадобитися пораненим воїнам, тим, хто ризикує своїм життям заради нас. Дуже сподіваюся, що зручний формат, який ми пропонуємо ексімівцям (без черг, у стінах банку, поруч із колегами), дасть змогу залучити до проєкту ще більше охочих», — говорить Альона.

Фінальний у 2024 році корпоративний день донора відбувся 13 грудня. Попри довгу ранкову тривогу і масовану атаку на Україну, 44 працівники банку прийшли й здали 20 літрів крові. «Укрексімбанк» разом із Київським міським центром крові уже планує наступний корпоративний день донора. У банку кажуть, що кожен працівник може зробити свій внесок: «Разом ми створюємо культуру допомоги та солідарності, яка стане основою для майбутніх поколінь».


Партнерський матеріал опубліковано на правах реклами.