Підозрюваного в шахрайстві з дронами кинули до СІЗО. Раніше його бачили в ЦУМі під час домашнього арешту

Київському підприємцеві Назару Ткаченку, якого підозрюють у шахрайстві з дронами, продовжили тримання під вартою. Прокурори під час засідання заявили, що підозрюваного помітили у столичному ЦУМі, поки він перебував на домашньому арешті.

Про це повідомив Офіс генпрокурора у відповідь на запит hromadske.

Так, Назар Ткаченко є фігурантом справи про «піраміду дронів». Як казали правоохоронці, учасники злочинного угруповання ошукали українців на понад 45 млн гривень під приводом продажу безпілотників для ЗСУ.

У лютому Ткаченка відправили під варту, в серпні Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід на домашній арешт, а вже у жовтні його знову змінили на тримання під вартою.

10 грудня Печерський райсуд розглядав клопотання про продовження тримання під вартою. Прокурори під час засідання показали відеозаписи, що під час перебування під домашнім арештом, у вересні, Ткаченка помітили у ЦУМі.

Згідно із записами із суду, які hromadske отримало від присутніх в залі суду, сторона обвинувачення заявляла, що підозрюваний, зокрема, сидів разом зі своєю цивільною дружиною в ресторані.

Сам Ткаченко казав, що слідчий нібито дав дозвіл на порушення домашнього арешту, тому що він був у ЦУМі перед відвідуванням лікаря. Захист наполягав, що підозрюваний нічого не купував і, мовляв, не порушував покладених на нього зобовʼязань.

Утім, суд продовжив тримання під вартою до лютого з можливістю внесення застави понад 3 млн гривень.

«Досудове розслідування у зазначеній справі завершено, стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування. На даний час триває ознайомлення з матеріалами кримінального провадження», — наголосили в Офісі генпрокурора.

Про яку справу йдеться?

За даними слідства, потерпілі збирали кошти на безпілотники різних модифікацій та їхні компоненти, щоб відправити знайомим військовим у зону бойових дій. Вартість запропонованих дронів була на 20-25% меншою за ринкову, що й привабило покупців.

Зловмисники дійсно виконали декілька перших замовлень, щоб ввести потерпілих в оману. Проте переважна більшість замовників не отримала ні дронів, ні грошей — шахраї розпорядились отриманими коштами на власний розсуд, кажуть у поліції.

Як установило слідство, 92 людини перерахували шахраям понад 45 мільйонів гривень. Серед ошуканих — громадяни з усіх регіонів України різного віку й професій, яких обʼєднало бажання допомогти українським військовим.

Організаторкам та їхньому спільнику оголосили підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 3, 4, 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 12 років увʼязнення.

За даними «Української правди», йдеться про київського підприємця Назара Ткаченка, мешканку Ковеля Ірину Приступу, а також Олесю Матякіну, яка проживає в Туреччині.